Вже традиційно щотижня «Репортер» публікує прості й доступні рецепти, аби з нами було не лише цікаво, але й смачно. Готуємо страву з кулінарного блогу франківчанки Ольги Мончук – «Кулінарні варіації вар’ятки». Наполеон
“З “Наполеоном” у мене пов’язано чимало смачних дитячих спогадів. Саме цей торт я дуже любила в дитинстві і навіть частенько сама його готувала- написала блогерка. – Моїм завданням було замісити тісто і під керівництвом мами спекти коржі. Потім мама чаклувала над кремом і перекладала торт. В більш дорослому віці я трохи забула про цей торт, практично не пекла його. Ситуація змінилася на цьогорічне Різдво. Серед багатьох тортів вибрала саме цей до святкового столу і не помилилася, гостям дуже сподобався і навіть нагадав їм смак найсмачніших смаколиків з дитинства. Як то кажуть, спрацювала кулінарна магія”. Наполеон
Інгредієнти. Тісто: 150 мл. холодної води, 3 ст. л. віскі, коньяку, рому чи горілки, 1 ст. л. оцту 6% (давала яблучний), 2 яйця, дрібка солі, 400 г холодного масла чи маргарину, 700 г борошна. Крем: 1,5 л молока, 2 ст. л. ванільного екстракту або 2 пачки ванільного цукру, 7 жовтків, 350 г цукру, 120 г борошна, 200 г + 30 г масла.
Читайте: Смачні вихідні з «Репортером»: Кокосові тістечка з лимонним джемом (ФОТО)
До теми: Смачні вихідні з «Репортером»: бабусині хрустики (ФОТО)
Читайте також: «Смачні вихідні» з Репортером. Салат «Вінок»
До теми: Смачні вихідні з «Репортером». Кекси в банці, або Подарунковий набір
До теми: Смачні вихідні з “Репортером”. Мафіни з цвітної капусти і броколі (ФОТО)
До теми: Смачні вихідні з “Репортером”. Торт-мус “Піна-колада” (ФОТО)
До теми: Смачні вихідні з «Репортером». Човники з перцю фаршировані сиром (ФОТО)
Торт виходить дуже високим, тож наступного разу спробую спекти 10 коржів діаметром 26 см, а збирати сам торт буду у формі 24 см. До речі, вага цього красеня 3 кг 200 г, важить як гарненьке немовлятко:).
До речі, рецепт цього тортика знайшла на чудовому блозі Вікторії – http://mom-story.com/. Її рецепт підкупив мене детальним викладом способу приготування і тим, що він був дуже схожим до того, який готувала в дитинстві. Мабуть, єдина відмінність в тому, що пекли з мамою 6 великих прямокутних коржів. До речі, це теж варіант, якщо не хочете возитися з 12-ма коржами:).
В Італії та Франції цей торт носить трішки іншу назву, яка в перекладі означає 1000 шарів. Дуже точна назва. І хоча коржів в “Наполеоні” не 1000, а лише 12, але коли його куштуєш, розумієш, що їси справжній шедевр. Тонкі коржі, щедро перемащені заварним кремом, до речі моїм улюбленим, разом утворюють ідеальний тандем. Звісно приготування “Наполеона” займе чимало часу і зусиль, але воно того варте. Шматочок цього торта компенсує усе:).
Comments are closed.