Вже традиційно щотижня «Репортер» публікує прості й доступні рецепти, аби з нами було не лише цікаво, але й смачно. Готуємо страву з кулінарного блогу франківчанки Ольги Мончук – «Кулінарні варіації вар’ятки»
Тарт з квашеної капусти і чорносливу – звучить доволі екзотично і незвично. Втім, не лякайтеся, все як завжди просто і смачно. Ніколи не думала, що квашена капуста так добре поєднується з чорносливом. Рецепт цієї смакоти знайшла в блозі одного поляка-кулінара.
Інгредієнти. Тісто: 100 г гречаного борошна, 100 г пшеничного борошна, 50 г крохмалю (можна замінити 250 г звичайного пшеничного борошна), 0,5 ч. л. солі, 1 яйце, 120 г масла, 1-2 ст. л. холодної води (при потребі). Начинка: 1 кг квашеної капусти, 200 г чорносливу, 1 цибуля, 2 яйця, 2 лаврових листки, 3 горошини духмяного перцю, 1 ч. л. кмину, 50 г грецьких горіхів, сіль, перець до смаку.
Капусту викласти в каструлю, залити холодною водою, щоб лише покрила капусту. Накрити кришкою, варити до мягкості.
Готову капусту відцідити, охолодити.
Тим часом підготуємо основу для пирога. Борошно просіяти в миску, додати сіль, порізане кубиками холодне масло.
Швидко перетерти руками борошно з маслом до утворення вологої крихти.
Додати яйце, якщо потрібно воду і замісити тісто.
Воно буде доволі крихким.
Зібрати тісто в кулю, обмотати харчовою плівкою і поставити до холодильника на 20-30 хв.
Цибулю порізати кубиками.
Чорнослив помити, просушити, порізати смужками.
На сковороді розігріти олію, додати цибулю, потушити до прозорості.
Капусту відтиснути і порізати.
Додати до цибулі, також додати лавровий листок, духмяний перець, сіль, перець, кмин. Тушити декілька хвилин.
Тоді додати порізаний чорнослив, накрити кришкою і тушити 10-15 хвилин, час від часу помішуючи. Вибрати з начинки лавровий лист і перець горошком, доправити за смаком і забрати з вогню. Охолодити.
Форму, прямокутну розміром 37 на 14 см або ж круглу діаметром 27 см, змастити маслом і посипати борошном, викласти тісто. Так як тісто через різні види борошна вийшло доволі крихким, відривала з кулі шматки тіста і розрівнювала їх, формуючи цілісний корж з бортами. Наколоти основу виделкою.
Пекти 15 хв в розігрітій духовці до 180-200 градусів. Тим часом доготовлюємо начинку. Горіхи порізати.
До капусти додати яйця і горіхи, ретельно вимішати.
Викласти начинку на підпечений корж.
Пекти в розігрітітй до 180 градусів духовці 35-40 хвилин.
Пиріг виходить доволі смачним та незвичним, готувала такий на Різдво, засмакував усім і додав родзинки святковому столу. Мені дуже подобається тісто з гречаного борошна, воно виходить неймовірно крухим і ароматним. Втім, можна готувати корж зі звичного пшеничного борошна, також добре смакуватиме.
Comments are closed.