Вже традиційно щотижня «Репортер» публікує прості й доступні рецепти, аби з нами було не лише цікаво, але й смачно. Готуємо страву з кулінарного блогу франківчанки Ольги Мончук – «Кулінарні варіації вар’ятки». Цього разу – Львівський сирник.
Львівський сирник – це не просто смачний десерт і представник традиційної галицької випічки, а справжній бренд міста Лева, який потрібно скуштувати хоча б раз, особливо, у львівській затишній кав’ярні. Втім, затишну кав’ярню можна легко організувати і у себе вдома. Для цього пропоную свій варіант того самого Львівського сирника.
Інгредієнти: 1 кг сиру, 8 яєць, 200 г цукру, 150 г вершкового масла, сік і цедра одного невеликого лимона, кілька крапель лимонної есенції (за бажанням), 4 ст. л. кукурудзяного крохмалю, 4-5 ст. л. вершків або жирної сметани, 100 г перетертого маку, 100 г кураги, 100 г в’яленої журавлини, 50 г цукатів манго (сухофрукти беріть які завгодно, залежно від своїх уподобань). Помадка: 100 г чорного шоколаду, 60 г вершкового масла, 20 мл вершків або жирної сметани.
А розпочинаємо готувати Львівський сирник з підготовки сухофруктів. Манго залити кип’ятком,залишити на 15-20 хвилин, щоб розм’якло. Курагу, журавлину і манго порізати.
Масло розтопити в мікрохвильовці чи на водяній бані, відкласти.
З лимона натерти цедру і витиснути сік.
Сир перетерти через сито або змолоти на м’ясорубці.
Перетертий сир змішати міксером з лимонним соком і цедрою, цукром, лимонною есенцією, маслом і сметаною.
По одному додати яйця, продовжуючи збивати масу на низьких оборотах міксера.
Додати крохмаль, збити до однорідності.
З отриманої маси надібрати 7 ст. л., вимішати їх з перетертим маком. Цей шар буде виконувати роль коржа. Оригінальне рішення, як на мене.
До решти маси додати сухофрукти, ретельно вимішати.
Форму, розміром 24 см, вистелити пергаментом, змастити маслом і посипати борошном.
У форму вилити макову масу, розрівняти.
Поверх макового шару вилити сирну масу, розрівняти.
Пекти в розігрітій до 160-170 градусів духовці 120 хвилин. На низ духовки під решітку, традиційно ставлю миску з гарячою водою. Після випікання залишити сирник у вимкненій духовці з привідчиненими дверцятами на 30 хвилин. Даємо сирнику повністю охолонути, і навіть кілька годин постояти у холодильнику. Тоді аж можна сирник витягнути з форми.
Тепер приступаємо до приготування помадки. У сотейнику змішати шоколад, вершки та масло, поставити на вогонь. Варити, постійно помішуючи, поки суміщ не стане однорідною і гладкою.
Цією помадкою покриваємо сирник, за бажанням можна посипати кокосовою стружкою.
Покласти ще на кілька годин до холодильника. Після кількагодинного вистоювання в холодильнику, можна сміливо приступати до нарізання і смакування цього десерту.
Post Views: 1 136
Comments are closed.