Розваги

Що таке піца? Історія, тісто, види та рецепти

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цікава історія виникнення піци. Ця чудова справа набула неабиякої популярності у всьому світі!

Історія піци

62ab85c93d866.jpg

Як багато хто може собі уявити, піца має дуже давнє походження, оскільки ця страва була частиною етруської кухні, хоча і в зовсім іншій формі і з іншими інгредієнтами. Це робить точне походження дуже невизначеним.

Редакція рекомендує одну за найкращих піцерій, де можна замовити піцу з доставкою в Івано-Франківську: TREBA PIZZA

Тим не менш, піца є широко поширеною стравою у всьому світі. Вважається, що вона виникла в Італії, а точніше в Неаполі, адже кажуть, що найкраща піца та найкращий “піцайоло” – це піца неаполітанців.

Піца народилася як “бідна” страва, оскільки для її приготування потрібні дешеві інгредієнти: борошно, олія, дріжджі, сіль та дров’яна піч. У минулому це була скоріше страва, яка служила доповненням до іншої основної страви (як хліб).

Піца Маргарита: як, де і коли вона народилася?

Можна сказати, що традиція приготування піци як основної страви (а не як страви, що супроводжує інші страви) почалася, коли було відкрито помідор (завезений з Перу, після відкриття Америки).

Спочатку помідори, перетворені на соус, використовувалися для приготування пасти та інших страв, поки комусь не спало на думку ідея використовувати їх для приготування піци.

Саме тоді в Неаполі та Америці почалася ера сучасної піци.

У 1800-х роках піца потрапила до Америки завдяки еміграції італійців до Нью-Йорка, які підтримували традиції справжньої неаполітанської піци.

Королева Маргарита Савойська

Історичний шлюб піци та моцарели відбувся в той же період:

За традицією у червні 1889 року на честь італійської королеви Маргарити де Савойя (дружини короля Італії Умберто I) шеф-кухар Раффаеле Еспозіто винайшов знамениту піцу “Маргарита”.

Його наміром було зобразити через інгредієнти прапор італійського триколору: зелений, білий та червоний (базилік, моцарелла та помідори). Королеві так сподобалася ця ідея, що виробник піци назвав цей винахід “Піца Маргарита” на честь своєї королеви. З того часу піца “Магарита” поширилася по всьому світу.

Тісто для піци: чому піца у всьому світі не однакова?

Я думаю, що варто звернути увагу і поговорити на тему, що обговорюється:

Тісто для піци: тонке, товсте, еластичне, хрумке… яке справжнє?

Неаполітанська піца

Піца є круглою, більш еластичню. Тісто з м’якими і високими краями. Підняті краї обумовлені повітрям, яке переміщається із центру назовні під час роботи з кульками тіста. Класичне неаполітанське тісто для піци не містить жиру, тільки воду, борошно, дріжджі (пивні або натуральні) та сіль, і у суворій традиції пропонує лише два варіанти соусу:

– Піца Маринара: з томатним соусом, часником, орегано та оливковою олією.

– Піца Маргарита Класіко: з томатним соусом, смужками сиру моцарелла, базиліком та оливковою олією. Деякі додають сир пармезану.

Температура в печі для неаполітанської піци не перевищує 300 ° C для поступового та рівномірного випікання.

Піца в Римі

Римська піца – це дуже тонке хрустке тісто для круглої піци. Тісто для піци готується з пшеничного борошна типу 00 або 0, води, дріжджів (або закваски), оливкової олії (або для хрусткого тіста для піци використовуйте олію) і солі в таких пропорціях, щоб воно було твердим і однорідним.

Ще одна особливість римської піци – використання свіжих начинок, тому що їх кидають сирими на тісто перед випічкою: кабачки, цибуля, картопля, гриби (у той час як в інших частинах Італії не свіжі інгредієнти кидають із банки).

Температура в римській печі для піци перевищує 300 ° C для отримання тонкого хрусткого тіста.

Піца в Середземномор’ї та у всьому світі

Піца завдяки простоті своїх інгредієнтів користується неймовірним успіхом у всьому світі: у кожному регіоні чи країні вона інтегрована на кухню та культуру цього місця.

Можна сказати, що всі ми хоча б раз куштували піцу, а в середземноморських регіонах цей показник значно вищий.

Серед найбільших споживачів піци на душу населення: канадці, австралійці та, звичайно ж, італійці.

З появою франчайзингу піца стала дуже успішною, але, на жаль, для прихильників італійської кухні це витіснило піцу у світ фаст-фуду.

Регіони, найбільш зацікавлені в культурі піци, приготовленої за італійською традицією, – це прилеглі країни, що оточують Італію: такі як Франція, Іспанія, Греція,…

Класичний рецепт піци

Для отримання високоякісного продукту:

– Вода має бути придатною для пиття, не надто дрібною, якщо це так, рекомендується довести її до кипіння, перш ніж використовувати для тесту.

– Ви можете використовувати свіжі дріжджі (і в цьому випадку вони повинні бути надійними) або сухі дріжджі (з пакетика, що гранульовані для розчинення у воді при температурі 38 градусів).

– Морська сіль, щоб тісто більше піднялося (залишіть його дозрівати на 48 годин).

– Час випікання багато в чому залежить від печі, для традиційних дров’яних печей оптимальний час випікання становить 2 хв при температурі 300°C (хоча потім він варіюється в залежності від виробника піци та/або типу печі).

Схожі статті:
https://versii.if.ua/novunu/istoriya-poyavy-piczy/

https://report.if.ua/socium/pica-dodomu-poyednannya-optymalnoyi-ciny-ta-spravzhnoyi-yakosti/

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.