Зимовий відпочинок у Карпатах – це не лише лижі та гарячі чани. Нині Прикарпаття активно шукає та розвиває способи, як розважити туриста у різних куточках краю. Катання на санях, дегустації, кування та музики. Ну і, звісно, численні екскурсії для дорослих і дітей.
Найцікавіше зібрав «Репортер».
Полонини та коні
У Ворохті цьогоріч для туристів розробили два зимові маршрути в гори. Один – на 7 км пішки на гору Магура. Він займе орієнтовно п’ять годин в обидва боки, а на горі обіцяють пікнік. З вершини відкривається краєвид на Чорногірський хребет. Вартість з людини 690 грн. В неї входить обід і послуги гіда.
Ще один маршрут – на полонину Борсучина з продовженням на хребет Кукул. Він довший – 14 км в обидва боки. На полонині туристам пропонують обід. Вартість туру – 980 грн з людини. Сюди входить обід, послуги гіда, оренда трекінгових палиць і трансфер. Якщо ж хочете виїхати на полонину Борсучина на санях, то це коштує 3800 грн на трьох-чотирьох людей. Поїздка триватиме п’ять годин. Ще додатково 300 грн з кожного треба доплатити за обід.
Необхідне спорядження для обох маршрутів – теплий одяг і черевики. В іншому він цілком доступний для дорослих і дітей старше семи років. Наразі замовити тур на Магуру чи Борсучину можна в туристичному центрі «Буковелю» або ж безпосередньо в автора турів – Олега Молдавчука за номером 097 062 60 62.
На полонині Перці, що в селі Яблуниця, за зимовими розвагами можна провести цілий день. Тут туристів у старовинній гуцульській хаті зустрінуть ґазди з музиками та гощенням. Полонина розташована у селі Яблуниця, на ділянці Горішків.
Для дорослих і дітей цієї зими облаштували катання на сноутюбах – надувних санках. Один спуск коштує 30 грн.
Серед основних локацій полонини – сироварня і «Вурда-маркет», де можна спробувати і придбати смачні сири, наливки. В окремій хаті гостей приймає карпатський мольфар, в іншій – святий Миколай. Також можна приміряти старовинний гуцульський одяг, пройтися алеєю кам’яних і дерев’яних скульптур.
Для відвідувачів проводять майстер-класи з плетіння різдвяних ялинок, вінків, ковальства, малювання писанок, ліпки сирних коників. Коваль у кузні є щодня, решта майстер-класів проводять за попереднім записом. Вартість 170 грн. Запис та уточнення деталей за номером 097 507 55 60.
Читайте також: Не тільки “Буковель”. Де на Прикарпатті покататися на лижах
Також можна замовити гарячі діжки за 1600 грн за дві години на чотирьох людей або лазню за 1000 грн за дві години. Теж за попереднім записом.
Риболовля коштує 450 грн за кілограм риби, якщо забрати її з собою, 750 грн – якщо вам її приготують на місці.
Додаткова святкова програма з танцями й гулянням запланована на полонині Перці на Меланки та Василя, 13 та 14 січня. Вартість та сама.
Зимовий сезон на полонині Перці стартував ще 10 грудня. Гостей приймають щодня з 9:00 до 20:00. Вхідний квиток на територію коштує 120 грн. Для дітей до трьох років вхід безкоштовний. У вартість квитка входять два спуски на сноутюбі, а для дітей – подарунок від святого Миколая.
Бойківський колорит
Має зимову програму і Бойківщина. Кластер сільського туризму Долинського району запрошує відвідати Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, мануфактуру «Карпатський колорит» – крамницю місцевих виробників і карпатських суперфудів, еко-ферму «Вікінги Карпат», бойківську стародавню кузню Володимира Гавриша.
У Центрі спадщини вузькоколійки у Вигоді – один з найсучасніших інтерактивних музеїв, цікавий і дорослим, і дітям. Тут експонати можна і треба чіпати руками, крутити й досліджувати. А ще можна проїхатися давнім маршрутом Вигодської вузькоколійки з паровозом. Вихідні дні в музеї – понеділок і п’ятниця. Вартість вхідного квитка для дорослих – 95 грн. Для дітей 6-14 років – 55 грн, для студентів – 70. Для дітей до 5 років, людей з інвалідністю, учасників АТО – безкоштовно. Можна розрахуватися карткою єПідтримка.
Тут же поряд «Карпатський трамвай» на зимові свята пропонує подорож через засніжені ліси та поля. У потягу тепло, тож можна не боятися замерзнути під час екскурсії. На маршруті – інтерактив від українських повстанців, зупинка біля болота Ширковець, історії з життя бойків і живі музики. Тривалість екскурсії – 3,5 години. На Йордана на кінцевій зупинці «Дубовий кут» трамваю заплановане пірнання в ополонку, розваги біля вогнища, гощення кашею та бограчем.
Записуватися на мандрівку трамваєм потрібно заздалегідь за номерами 050 373 24 75, 067 342 83 89, 067 343 65 55. Вартість квитка для дорослого мандрівника – 200 грн, до 14 років – 100 грн, дошкільнятам безкоштовно.
Читайте також: Різдво у великій родині. Як Григоріви з Городенки стали утричі щасливішими
У мануфактурі «Карпатський колорит», яка теж знаходиться у Вигоді, можна придбати сувенірну продукцію місцевих виробників, вина, ароматні трав’яні чаї, ексклюзивні варення, цілющі сиропи, медомікси, сухофрукти, гриби, спеції. Для туристичних груп організовують невеликі безкоштовні дегустації. Усі деталі можна отримати за телефоном 068 138 22 19.
У селі Шевченкове, за 6 км від Вигоди, на туристів чекає еко-ферма «Вікінги Карпат». Окрім дегустації десертів з козячого масла й сиру, тут можна погладити кіз та овець різних порід, німецьких спортивних коней. Взимку на конях не катають через період злучки. Повна екскурсія з дегустацією з людини коштує 150 грн. Щоб відвідати екоферму «Вікінги Карпат», попередньо телефонуйте 099 078 54 77.
В цьому ж селі можна відвідати стародавню кузню Володимира Гавриша, де майстер проведе екскурсію, майстер-клас з ковальства і пригостить діжковим вином. Володимир Гавриш працює зі стародавньою піччю та має власну колекцію давніх виробів з металу. Приймає групи від 10 людей.
В його кузні можна зробити монети на щастя і взяти участь у конкурсі на найшвидше забивання кілка. Винагорода – пляшка вина. Також усіх пригощають домашніми пряниками та чаєм чи глінтвейном з домашнього вина. Вартість відвідин кузні – 75 грн з людини. Записатися можна за номером 098 745 02 55.
Щодо організації кількаденних турів Долинщиною можна звертатися до голови кластеру сільського туризму «Бойківський колорит» Оксани Клебан за телефоном 050 661 91 71.
Коляда й пампухи
Має свої зимові атракції і Рогатинщина. Місцевий виробник «Опільські олії» запрошує охочих у село Чесники на коляду. Гостям пропонують святкове гощення, екскурсію до церкви Святого Михаїла, яка є пам’яткою національного значення.
На святковій дегустації туристів гостять домашнім борщем з морелями (грибами) і м’ясом, домашньою сметаною, шуликами (пшеничними коржами) з маком, пампушками, кількома видами чесниківського сиру, сімома видами Опільських олій, домашнім хлібом з льоном, кавою, чаєм, узваром.
Вартість гощення та екскурсії – 250 грн з людини. Орієнтовна тривалість – від трьох годин. За бажання додатково можна замовити коляду від місцевих музик. Вартість – 2200 грн за 2,5 год. Аби домовитися про візит до Чесників, телефонуйте Роксолані Росоловській 067 687 90 07.
До теми: Партизанська Коляда. Як на Прикарпатті повстанці святкували Різдво (ФОТО)
А найближча до Франківська всесезонна атракція, яка особливо зацікавить людей з дітьми, це «Парк історії Землі» у селі Підгір’я – за 20 км від міста.
На території парку можна побачити скульптури доісторичних звірів у натуральну величину, відвідати музей історії Землі та музей роботів, вольєр з левами й тиграми.
Святкова ціна вхідного квитка наразі у будь-який день тижня – 100 грн, дітям до шести років та особам з інвалідністю – безкоштовно. Учасники АТО отримають знижку 50 % за наявності посвідчення. Послуги екскурсовода – 20 грн з людини.
В будні парк працює до 20:00, на вихідні – до 21:00. Щовихідних додатково є різдвяний ярмарок зі стравами та напоями, а також розважальна програма для дорослих і квести для дітей.
22-23 січня тут проведуть фестиваль глінтвейну та пампухів. Вартість входу буде незмінною – 100 грн. За усіма деталями можна звертатися за номером 098 848 9811.
Зимовий туризм на Прикарпатті ще розвивається, але місцеві підприємці точно зроблять усе, аби гостям було цікаво, смачно й весело. Не бійтеся досліджувати нове.
Comments are closed.