Фестиваль на Коломийщині тривав три дні – 11-13 серпня. Розпочали його науковою конференцією у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. Учасникам дійства показали традиції гуцульського весілля. Наступного дня конкурси відбувалися у центрі Коломиї, а головне дійство продовжили у Королівці.
Міжнародний гуцульський фестиваль проводять щороку з 1991-го. Коломийщина уже втретє прийматиме мистецьке дійство на своїх теренах. Вперше це було в 2000-му році, вдруге гуцульський фестиваль відбувся у 2006-м
На 24-ий міжнародний гуцульський фестиваль на Коломийщині приїхали й іноземні делегації. Гостей розважали народні колективи, пропонували традиційну гуцульську їжу, автентичний одяг, витвори мистецтва. Під час фестивалю встановили рекорд України на наймасовіше виконання танцю «Гуцулка».
Після урочистого відкриття та запальної «Гуцулки» яку виконала рекордна кількість танцюристів, фестиваль продовжили виступи аматорських колективів. Крім того, відкрилося містечко майстрів народної творчості та фольклорно-музичне подвір’я «Коломийщина гуцульська». Завершився перший день фестивалю близько до опівночі гуцульсько-молодіжною забавою.
Другий фестивальний день також був насиченим та цікавим. Стадіон у Королівці до вечора заповнили вщент. Тут на сцені виступали кращі аматори Прикарпаття, відомі артисти краю, нагороджували конкурсантів, дякували організаторам та гостям, передавали фестивальну естафету. А ввечері розважав глядачів мегапопулярний Дзідзьо.
Фестивальний настрій панував не тільки у Королівці, а й у Коломиї. У суботу упродовж дня у місті діяли чотири локації – у Народному домі, драматичному театрі, студентському сквері та мистецькому центрі «Світовид». Тут відбувалися конкурси аматорів. За гран-прі змагалися колективи народної творчості, виконавці, гурти, драмтеатри, фото- та кіномистецтво.
До слова, за інформацією правоохоронців, свято відбулося без особливих порушень, хоча поліція таки зафіксувала 7 випадків хуліганства та 11 нетверезих водіїв.
Comments are closed.