Франківчанку Василину Павлюк — візажиста, гримера, стиліста — знають різні знаменитості по всій Україні. Її запрошують на зйомки кіно, кліпів, реклами. Коли до Івано-Франківська приїздять якісь великі політики чи зірки з концертами — телефонують лише їй. А ще Василина увійшла в десятку найкращих візажистів країни, впроваджує свої тренди, бо входить у комітет, який розробляє навчальну програму для салонів краси.
Свекруха — ваша!
Візажем з елементами гриму Василина займається сім років. Біолог та біохімік за фахом, вона змогла поєднати здобуту освіту з тим, що подобається найбільше — підкреслювати красу людей. Каже, візаж — це така професія, де постійно треба вчитися, бо то не просто «тінюшки й помада».
Фішка Василини Павлюк — анатомічні макіяжі. Це коли за певними параметрами майстер зчитує обличчя людини й може підібрати їй макіяж.
Свої навики Василина внесла у навчальну програму комітету стандартів салонів краси. Туди входять 12 майстрів — серед них і вона.
Крім візажу, основ гриму, займається ще й матеріалознавством — розбирає склад косметичних продуктів: що з чим можна поєднувати, аби макіяж тримався довше на будь-якому типі шкіри.
«Що таке анатомічний макіяж? Наприклад, ви йдете знайомитися з мамою майбутнього чоловіка, — пояснює Василина. — Прийдете не нафарбована, подумає: «О, взяв бідосю якусь. Не може помади купити». Прийдете нафарбовані: «Якась стерва захомутала мого бідного хлопчика!». Та якщо робити правильні анатомічні ходи, то в макіяжі можна добитися суттєвого успіху. Що люблять мами? Гарненьких діток. Ми можемо це намалювати — зробити відкритий погляд, більш дитячу, майже не поскубану брову, мило підфарбовані губки, ледь скоригувати лице в області щічок і поставити рум’янці. Все — свекруха ваша!».
Незірковий Кузьма
За словами Павлюк, політики теж користуються макіяжем. Бо для кращого ефекту перед відеокамерами треба щось підкреслити, а щось і сховати. Коли приїздять до Франківська — з ними працює саме Василина. Наприклад, з Петром Порошенком, міністрами і т.д.
«Чоловічий грим — складніший, — розповідає майстриня. — Для мужчин є свої технології. Оскільки вони сидять у кріслі не більше трьох хвилин, то є повітряний пензель — аерограф, яким розпилюємо тон. Коли гримувала президента, дали трохи більше часу. Було відповідально. Справилась».
Та чи не найбільше Василина розповідає про улюблену знаменитість — музиканта Андрія Кузьменка (Скрябіна). Серед дипломів і нагород в її студії висить лише один портрет — Кузьми. За її словами, працювати з Андрієм було одне задоволення, бо щирий і без жодної зірковості.
А от з зірковими жінками, каже, не дуже любить працювати — капризні, але, звісно, не всі.
Макіяж, якого не видно
Восени Василина Павлюк увійшла в топ-10 найкращих візажистів України та отримала премію від Stella International Beauty Awards 2017.
Каже, то була несподіванка. Усім майстрам надсилали анкети, аби кожен назвав 10 кращих візажистів України, не включаючи себе, а далі підбивали підсумки. Так Василина Павлюк потрапила в десятку відомих майстрів разом зі Славою Чайкою, Іриною Кадочниковою, Наталею Найдою та іншими.
Втім, вона не ганяється за пафосними клієнтами, вечірками, впізнаваністю. Ще одна її родзинка — ділитися всім, що вміє, бо не боїться конкуренції і хоче, аби візажна культура розвивалась. Додає, що наприклад, Європа у схемах розтушовок відстає від нас років на вісім, а ми десь років на п’ять відстаємо від США.
З чотири роки тому вона відкрила власну сертифіковану школу. В Україні таких навчальних центрів є лише сім.
«Моє навчання починається з фрази: «Ми не інстаграмщики і не штамповщики», — відрізає візажист. — Робимо макіяж для клієнта, а не клієнта для макіяжу. Так, я знаю дуже багато технологій та елементів розтушовок, але навіщо? Якщо прийде руденька дівчинка, з ясними очима, ластовинням, то чи буде їй пасувати пандастайл? Макіяж служить інструментом: в когось вкрасти чоловіче серце, комусь гарно виглядати перед камерою, комусь приховати вади. Наприклад, я працюю зі складними клієнтами — після опіків, з тяжким акне (висипання на шкірі)».
Недавно вони запустили новий навчальний проект — знімають відео та показують, як можна зробити божевільний трендовий мейкап, але при тому не додаючи віку.
«Це, певно, єдина проблема з якою мені дуже тяжко боротися тут, у Франківську, — пояснити, що 18-річній дівчинці смокі айс, чорний на всю голову, як казав Притула, зробити можна, але він не завжди на ній гарно виглядає», — сміється Василина.
Вона з учнями працює на показах відомих українських дизайнерів, на зйомках в кіно, кліпів чи реклам. Каже — це постійний конвеєр і дуже тяжка праця.
З місяць тому на Франківщині, в селі Колодіївка, знімали фільм про бійців АТО. Розказує, що вони робили дуже страшний грим — кульові рани, шрами, порізи, зістарювали акторів. Але дуже цікавий досвід.
Василина Павлюк поділилась з читачками «Репортера» своїми порадами. Сміється, перше, що треба зробити, — відписатись з інстаграму. «Не треба бути чиєюсь копіркою чи жертвою чийогось пафосу, чи бажання заробити, — говорить Василина. — Кожна людина унікальна, треба це просто підкреслити».
Радить, не економити на догляді за шкірою та знайти хорошого косметолога. Сама так робить і користується ізраїльською косметикою. Що на собі випробовує, з тим і працює з клієнтами.
«Як визначити, чи візажист зробив все правильно? — ділиться ще одним секретом Василина. — Подивиться на себе в телефон через чорно-білий фільтр. Тоді добре видно, де майстер не домалював чи перемалював. Цього сезону в тренді буде мейкап у стилі nude — красиві лиця, які, здавалось би, без макіяжу».
Тож будьте нам здорові та гарні!
Comments are closed.