Розваги

На Прикарпатті відкрили туристичний маршрут до Чернелицького замку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Довжина маршруту – 6,8 км.

Про це повідомив начальник управління туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко.

“Завершено ще один наш туристичний проєкт 2019 року. У Городенківському районі облаштовано еколого-пізнавальну стежку “До Чернелицького замку”, – пише Передерко.

Роботи виконані за безпосередньої участі комунального підприємства “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича” за рахунок коштів обласної програми розвитку туризму і парку, пише “Шо там”.

Замки просять допомоги. Чому прикарпатські пам’ятки не реєструються в Tinder

Зазначається, що пішохідний маршрут у 7,5 км має поєднати центр села Хмелева із Чернелицьким замком. Він пройде повз криївку УПА в Хмелевій та 2 доти часів Другої світової війни, через два водоспади та унікальні відслонення вздовж струмка. У ньому знайшли скам’янілі решти коралів та уламки з відбитками доісторичних ракушок.

Чернелицький замок — пам’ятка архітектури 17 століття у містечку Чернелиця на Івано-Франківщині.

Замок був збудований брацлавським воєводою Михайлом Чарторийським та в 1676 роках зазнав пошкоджень під час війни з турками. По відбудові відігравав важливу роль під час польсько-турецької війни в 1685—1690 роках. Це була найбільша східна фортеця Речі Посполитої на правому березі Дністра. В часи молдавських походів Яна III Собеського замок був місцем зберігання провіанту і фуражу. Кілька разів тут зупинявся сам король.

Всередині західного муру, який зберігся найкраще, розміщена двоповерхова квадратна вежа, покрита дахом. Це в’їздова вежа з брамою, яка архітектурно оздоблена і привертає до себе увагу. Її передній фасад прикрашений гербом «Погоня», вирізьбленим у камені.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.