Розваги Туризм

На Прикарпатті створили «Гастромандрівку слідами українських літераторів»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Верховинська селищна рада спільно з громадською організацією “Дорога смаку Прикарпаття” створила проєкт “Гастромандрівка слідами українських літераторів”.

Проєкт подали на Український культурний фонд, де він за експертною оцінкою отримав 442 бали із 500 можливих і посів 7 місце у рейтингу з 138 заявок. Про це повідомляє у Facebook Верховинська селищна рада, пише Репортер.

Проєкт передбачає створення двох гастрономічних маршрутів. Перший – лінійний, дводенний маршрут селами Криворівня, Красноїлля, Бистрець, Буркут та селищем Верховиною Верховинського району. Другий – одноденний кільцевий маршрут містом Івано-Франківськом.

Маршрут прокладуть історичними місцями та доповнять гастрономічною спадщиною. По дорозі на маршрутах турист зможе спробувати спеціальну гуцульську кухню у гуцульських садибах, ресторанах, які любили літератори.  Зокрема, туристи зможуть проїхатися місцями, які відвідували Леся Українка, Станіслав Вінценз, Параска Плитка-Горицвіт, Петро Шекерик-Дониковий, Гнат Хоткевич та Іван Франко.

Проєкт покликаний оновити образи літераторів, показати у новій інтерпретації та відкрити українських літераторів.

“Особливу роль у гастро-туризмі відіграють активні громади та їхні мешканці – невеликі локальні виробники з продукцією свого регіону, з традиціями виробництва та споживання особливих страв та напоїв. В світовому контексті гастрономічний туризм сприяє сталому розвитку територій” – говорить ініціаторка проекту, заступниця селищного голови Марія Маківничук.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.