Розваги Фото

Людина з крилами та лабораторія алхіміка – до Франківська приїхав «Ренесанс»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Реконструйовані костюми доби Відродження, механізми Леонардо да Вінчі, модель храму Темп’єто Сан-Пьєтро-ін-Монторіо Браманте, інсталяція алхімічної міні-лабораторії – це все культурний проект «Ренесанс». У четвер, 8 вересня, він стартував в обласній бібліотеці.

renesans-29

Як розповідає координатор Культурної асоціації «Новий акрополь» у Франківську Олександр Дутка, до нас проект приїхав із Дніпра, там він створювався протягом двох років, за підтримки Одеси та Львова.

renesans-30

«Ренесанс – це та епоха, яка надихала, надихає і буде надихати багатьох людей, – каже Олександр. – Будь-яке відродження починається з культури і наш проект має на меті дати поштовх культурному відродженню у місті, країні…. Та епоха не придумала чогось нового – було взято за основу кращі зразки розвитку грецької культури, епоха Ренесансу відтворила те, що називалося мистецтвом у Даній Греції, тільки дало трохи іншу форму, більш доступну тодішньому глядачеві».

renesans-14

Для прикладу тоді ж з’явилося те, що ми нині називаємо портретом. На виставці представлені і вони, і навіть костюми, в яких позують люди на портретах.

renesans-5

«От це герцог Гонзага, який був дуже впливовою людино, і якщо вірити тодішнім легендам, мав авторитет більший, ніж імператор…»

renesans-11

«Макет храму Тамп’єто, можна сказати, що цей храм унікальний, він не був дуже великий, по суті це була капличка у дворі дуже великого храму, але цей був зроблений в Римі, і якраз в той період до нього привернулася увага Папи, – каже Олександр Дутка. – Сам храм -це простота і досконалість форм, це просто сфера – досконала фігура, яка не має гострих кутів. Після цього культурна столиця перемістилася з Флоренції в Рим».

renesans-24

Проект у Франківську затримається рівно на місяць – до 9 жовтня. І представлений він не тільки виставкою.

renesans-6

«У програмі є лекції, є інтерактивні екскурсії картинами, – розповідає волонтер Олена Дутка. – Є практичні пропозиції, як от відчути себе трошки творцем, побудувати міст за проектом да Вічні. Також є алхімічна лабораторія, де будуть показувати експерименти».

renesans-27

Координатори наголошують, мета проекту – долучитися до створення культурно-мистецького простору в кожному місті і в майбутньому долучити до цього місцевих цікавих людей, яким є чим поділитися.

renesans-26

renesans-25

renesans-23

renesans-19

renesans-17

renesans-13

renesans-12

renesans-9

renesans-4

 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.