Розваги Статті Фото

Кордони закриті. Найцікавіші місця України, де прикарпатців чекатимуть влітку (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Як би не було сумно, а відпустка за кордоном цього літа – під великим питанням. Через пандемію багато кордонів залишаться закритими, та й грошей на вояжі у більшості може просто не бути.

Але в Україні є багато свого цікавого й доброго. «Репортер» пропонує альтернативи відомим місцям.

За сонцем і морем

Для більшості українців літо – це поїздка на море. Популярні Туреччина та Єгипет хоч і обіцяють відновити туризм якнайшвидше, але то ще хтозна. Тому дивимось на українські моря.

Не дуже зрозуміло, як забезпечать «соціальну дистанцію» на завжди переповнених пляжах Одеси чи Бердянська. Але є менш заїжджені місця. Звісно, закордонного готельного сервісу там не буде, це скоріше для тих, кому головне – море.

Мечеті, пустелі, фараони. Як подивитися Єгипет по-іншому (ФОТО)

У Херсонській та Миколаївсь­кій областях є багато невеликих містечок з напівпорожніми пляжами й білим піском. Наприклад, Дніпровська затока, де ще й можна погуляти по національних природних парках «Білобережжя Святослава» чи «Олешівські піски». Також на Херсонщині є непоганий курорт Залізний берег, хоч він теж буває досить людним. Або селища Приморське чи Лазурне – трохи тхне совковим сервісом, але море там дуже гарне. Не варто забувати і про Арабатську стрілку.

Лемурійське озеро, Херсонська область

Крім того, Херсонська область має заповідник «Асканія Нова» та навіть наше мертве море – Лемурійське озеро. Вода там рожевого кольору, а солоність навіть більша, ніж в ізраїльському варіанті.

Якщо нема бажання їхати відносно далеко, то на Хмельниччині є затоплене село Бакота, що на території природного парку «Подільські Товтри». Тут можна відвідати давній скельний монастир, але головне – відпочити на березі затоки Дністра. Тамтешні краєвиди вражають.

Дослідників чекають замки

Мандрівникам, які люблять відпочивати активно й досліджувати щось нове, треба трохи почекати з островами чи азійськими країнами. Поки що можна замальову­вати на своїх скретч-картах області України.

На тій же Херсонщині, в Бериславському районі, є цікаве село Зміїне. Його заснували у XVIII столітті шведські переселенці. Потім поруч поселилися німецькі колоністи, а пізніше туди завезли бойків з заходу України. Тепер у селі є три храми – протестантський, православний і греко-католицький. У 2008 році Зміїне відвідував навіть шведський король.

В Україні мешкає багато народів з цікавою культурою. Наприклад, у селі Виноградівка на Одещині можна відвідати Центр гагаузької культури. А ще є греки, албанці, болгари… Щоб було ще цікавіше, можна досліджувати власну родинну історію. Напевно, в кожного є місця, пов’язані з його сім’єю, які завжди хотілося б відвідати: чи то пошукати могили предків на одному із цвинтарів, чи відвідати село, куди колись переселили бабусю з Лемківщини.

Галицький замок

На окрему мандрівку потягне поїздка українськими замками. Більшість із них у плачевному стані, але вони все одно варті уваги. На Прикарпатті найцікавіші – Галицький і Пнівський. А ще є Чернелицький, замок Скарбека в Рожнятові й палац графа Рея на Рогатинщині.

Замки просять допомоги. Чому прикарпатські пам’ятки не реєструються в Tinder

На Львівщині найвідоміші – Підгорецький, Свірзький, Олеський і Золочівський замки. Ще більше їх на Тернопільщині: Скалатсь­кий, Збаразький, Струсівський, Ягільницький, Білокриницький… Та там майже у кожному селі є свій замок (принаймні його руїни) і свій підземний хід.

На Закарпатті найгарніші – замок Паланок, палац Шенборнів, Сент-Міклош. Буковина – знаменитий Хотин. Також гріх забути Луцький замок і легендарну Кам’янець-Подільську фортецю.

А от школярам, напевно, найцікавіше буде подивитися, як жили козаки. Для цього на Хортиці є істо­рично-культурний заповідник «Запорізька Січ».

“Запорізька Січ”

Ті, хто готовий згадати трагічні сторінки історії, можуть поїхати на екскурсію до Чорнобиля. Хоч багато об’єктів зони відчуження постраждали від недавніх пожеж, але там довго ще буде, на що подивитися.

Галереї та кав’ярні

Багато українців люблять їздити в автобусні тури Європою або летіти туди самим. Та поки що євро­пейську атмосферу можна шукати у нас – як з організованими турами, так і самостійно.

Звісно, тут на першому місці Львів, шарм якого трохи руйнують натовпи таких самих туристів. Щоб цього уникнути, краще їхати в будні або проводити час за межами площі Ринок і проспекту Свободи. Якщо вже всі визначні місця відвідали, можна просто гуляти вузькими вуличками під звуки джазу, які лунають з кожного закладу.

За атмосферою Європи туристи люблять їздити і в Чернівці – хоча б заради одного університету. А ще – щоб прогулятися вулицею Кобилянської, схожою на нашу стометрівку, подивитись на театр і єзуїтський костел.

Ще один напрямок такого типу – Закарпаття. В Ужгороді є розкішні бруковані вулиці Волошина й Корзо. Угорські назви кав’ярень, синагога, собор нагадують про імперське минуле міста. А головні візитівки – Ужгородський замок і річка Уж. Потім можна поїхати на термальні курорти до Берегова чи Косино.

Шведські кораблі й бельгійські вафлі. Як з’їздити до Європи за настроєм (ФОТО)

Для любителів мистецтва є українські музеї, які завжди несправедливо обділяють увагою. Наприклад, у львівському музеї етнографії і художнього промислу є фарфорові статуетки і золоті годинники – все нарівні з європейськими скарбницями, але вхід у 10 разів дешевше.

Львівський музей етнографії та художнього промислу. Фото – Національна академія наук України

Серед інших музеїв, найбільші колекції – у художніх музеях та галереях у Києві, Львові, Одесі. З незвичного – музей-меморіал окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» і Музей Пінзеля у Львові, приватний музей костюмів часів королеви Вікторії – Victoria Museum у Києві та багато інших.

У Карпати за спокоєм

І тут франківцям пощастило – поруч завжди є Карпати. Можна відпочивати у туркомплексах, але краще відправитися туди, де є лише гори, свіже повітря й казки про мольфарів.

Наприклад, у Криворівню – там не лише мальовничі гори, а й аж сім музеїв. А недалеко від Верховини та Криворівні є ще одне цікаве місце – святилище «Довбушеві комори». Це мальовничі скелі серед соснового лісу, за легендою, Довбуш ховав свої скарби і тут.

Ще цікавіше – найвище гірське село Дземброня. Тут можна зупинитися в одній із садиб чи хостелів або розпочати сходження на Чорногірський хребет. За 5 км від села є водоспади, загальна висота каскаду – близько 100 м.

До морів і соборів. Куди поїхати франківцям у відпустку (ФОТО)

Інший напрямок – на Богородчанщину, наприклад, у Маняву. Там старовинний монастир, водоспад і особлива атмосфера. У Вигоді, на Долинщині, є знаменитий Карпатський трамвай, не менше природи, гір, лісу, потічків…

Заліщики, Тернопільська область

Насправді, цікавих місць в Україні дуже багато, і кожен може знайти собі мандрівку до душі – за спокоєм, пригодами, істо­рією чи містикою. Та й у Франківську ви вже все знаєте? Ой, навряд. Голов­не – щоб закінчився карантин.

Авторка: Ольга Романська
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.