Двоє іванофранківців 25-річний Костянтин Ладика та 22-річна Оксана Чиж у своєму блозі Pinkies діляться враженнями від подорожей світом.
Їм допомагає каучсерфінг (англ. CouchSurfing) — одна з найбільших всесвітніх мереж гостинності, реалізованих у вигляді онлайн-сервісу. На цьому сайті люди безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей, організовують спільні подорожі та розвивають культурний взаємообмін.
Першу чистину історії франківців про поїздку до Осло, столиці Норвегії, читайте за посиланням >>>.
Наступного дня, зібравши пайок, ми продовжили досліджувати Осло. Цього разу вибрали Музей Дизайну і Галерею cучасного мистецтва. До речі, по неділях вхід практично в усі музеї безкоштовний, в іншому випадку це обійдеться вам приблизно у 50 kr (75 грн) за людину.
Скандинавський дизайн зараз дуже актуальний по всьому світу – кухні у сканді-стилі з маленькою білою плиткою, мінімалістичні форми і багато-багато чорного кольору.
Він зародився у 50-тих, коли простота і функціоналість були вершиною естетики, а натуральні матеріали обов’язковою умовою. Все мало бути максимально прородньо, плавно.
У музеї проходила виставка речей норвезького побуту у хронології від 20 років до сьогодні. Переважно усілякі нереальні стільці та інші дрібнички: радіо, телефони, посуд…
Найцікавіше, що більшість речей були б дуже доречними у сучасних квартирах, і зовсім не виглядали б застаріло.
Якщо в Осло у вас є можливість взяти велосипед на прокат – не сумнівайтесь. Зекономите на транспорті, ще й отримаєте купу задоволення. Пересуватись повністю безпечно – всюди доріжки, велосипедистів мало, а місто зовсім не велике.
Музей сучасного мистецтва нас трохи розчарував.
Була досить непогана експозиція фото з особистих колекцій людей з усього світу, декілька цікавих відеоінсталяцій, але все це, на жаль, не клеїлось зі старою музейною підлогою і пошарпаними стінами.
Наша остання зупинка – славнозвісний Вігеландс Парк. Норвезький архітектор Густав Вігеланд присвятив майже 20 років тому, щоб створити свої численні скульптури під відкритим небом. Більшість його робіт присвячені темі людських стосунків, а особливо непростих стосунків між чоловіком та жінкою. Всі скульптури зображені без одягу та в русі, що додає динаміки і робить їх дуже реалістичними.
Відвідати парк варто, навіть якщо вас не цікавлять ніякі Вігеланди – тут дуже красиві скверики навколо, де можна просто подихати повітрям і відпочити по-людськи.
Взагалі, норвежці дуже люблять “єднання з природою” і як тільки випадає нагода, зразу біжать в парк на пікнічок, або просто полежати на траві.
Під вечір і ми нарешті зробили привал на перекус і випробували одноразовий гриль. Загалом непоганий, готується все швидко – але потім їжа матиме трохи специфічний запах… Ну і біля вогню довго не погрієтесь – загасне хвилин за 15.
Comments are closed.