Розваги Фото

Ісландія, Шрі-Ланка, Канари: франківці розповідають, як провели літню відпустку і скільки це коштувало

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

UFRA[1]

«А ще ми варили сосиски на гейзері», – UFRA дізнавалася, в які далекі краї їздили цього літа франківці, і в скільки їм це обійшлося. А також попросила дати поради тим, хто хоче вирушити тими ж слідами.

3[1]

Ганна та Віктор

Куди їздили: Ісландія.

Тривалість подорожі: один тиждень.

Бюджет: $ 470 на двох.

Перед поїздкою прочитали різні статті про високий рівень цін в Ісландії, тому добре підготувалися до подорожі. Брали квитки за півроку. В реальності все не так страшно, і наш ощадливий підхід добре зекономив нам кошти.

Оренда авто (Kia Rio) – 196 євро на 7 днів.

Дизель – 86,70 доларів (проїхали ~1000 км).

Житло – 134 доларів (ночували весь час в наметі, лише дві ночі в кемпінгу і одну – і в хостелі).

Їжа – 23,50 доларів (ми брали багато їжі з собою: гречку, мюслі, консерви, сир, овочі, сухарі, як у великій похід; наші запаси дуже зекономили нам час і кошти).

Переліт – 250 доларів у два боки на одну людину (з Києва через Відень: МАУ + Австрійські авіалінії).

burlaka2[1]

Як обрали саме це місце:

Обрали цю країну ситуативно. Віктор шукав квитки в Азію, куди ми хотіли поїхати ще з 2014 року, але не було привабливих цін. Тому він просто вбив у пошук авіа перельотів напрямок: Україна – весь світ. Результат показав Ісландію. Так і вирішили.

Найяскравіші враження

Полярний день. Тисячолітній льодовик. Термальні джерела.

Ісландія створена для того, щоб дивувати. Нас здивувала, найперше, білими ночами. Щоразу, коли мали наставати сутінки, здавалося, що сонце просто сховалося за рідкі хмари. Воно влітку не заходить зовсім: починає сідати за горизонт, але за мить піднімається знову. Білі ночі виявилися дуже практичним явищем: неможливо загубитися в дорозі, можна довго гуляти або читати книгу. Місцеві жартують: «В Ісландії я ношу сонцезахисні окуляри вночі». Засинали ми зі словами: «На добридень».

Одне з див Ісландії, яке підкорило нас, – льодовикове озеро Jokulsarlon. Тисячолітні льоди сповзають з льодовика, який, згідно з записами перших поселенців, був тут ще у 870 р. н.е., коли перші вікінги припливли на острів. Льодовик зараз щодня годує озеро айсбергами, але з підняттям температури у ХХ столітті вічна мерзлота почала танути.

Термальні джерела. Вся енергетика країни побудована на гарячій воді, яка б’є прямо з-під землі. Ми дісталися району з геотермальною активністю в найхолодніший день нашої подорожі: дув сильний вітер, періодично накрапав дощ, температура була біля +10°C. Від думки, що потрібно в таку погоду перевдягатися в купальник, все стискалося всередині. Але річка, куди з різних боків впадають гарячі та холодні струмки, має комфортну температуру для ванн просто неба. Внизу за течією вода більш прохолодна, піднятися вище – у річку важко зайти: вода дуже гаряча. Кожен на свій смак вибирає місце, щоб розслабитися!

А ще ми готували гречку і варили сосиски на гейзері.

Поради 

Взяти з собою:

Куртку і штани, що захищають від вітру і дощу. Одяг не обов’язково має бути теплим, якщо їдете влітку, головне – захиститися від холодного вітру, типового для Ісландії. Погода дуже мінлива. Зараз світить сонце, а за п’ять хвилин дме вітер та насуваються хмари. Водостійкі речі знадобляться біля водоспадів.

Купальник. Хоч Ісландія і північна країна, де максимальна температура влітку +15°C, треба не забути взяти купальник. Термальні басейни – одне з основних див острова. Після довгої подорожі так приємно розслабитися в гарячій річці серед зелених гір!

Намет і спальник. Найпопулярнішим місцем для ночівлі тут є кемпінг. Зупиняються в кемпінгах абсолютна більшість туристів від молодих пар з немовлятами до людей похилого віку. Всі ночують в наметах, але користуються організованими душами з гарячою водою, туалетами. Деякі кемпінги обладнані повноцінною кухнею. Варто також прихопити з собою пальник, якщо зупинятися на ніч «дикуном».

6[1]

Христина і Сергій

Куди їздили: Афіни й острів Санторіні.

Тривалість подорожі: майже три тижні.

Як обрали саме це місце?

Подорож була подарунком мого хресного батька нам з чоловіком з нагоди одруження, типу «медовий місяць». Я ніколи не мріяла потрапити на Санторіні, хоча й знала про цю місцину. Більше хотілось побачити Афіни, тим паче, в той час там відбувались буремні події. Як свідок подібного в Україні я була спрагла тих вражень. Хотілось побачити близьких по духу людей. І насправді, вони дійсно подібні, хоч є багато відмінностей. Люди відкритіші, спілкуються з малознайомими так, наче знаються років десять. Вони волелюбні, не «прогнуться» під владу, і як тільки їх щось не влаштовує – бунтують і відстоюють своє. Молодці!

Найяскравіші враження

Люблю згадувати день, коли ми поїхали в Ію подивитися на захід сонця. І були розчаровані, бо в себе в Косові я бачила в сто разів краще видовище. Купа туристів, серед яких не проберешся, вузесенькі вулички… Ми гуляли «непопсовими» місцинами, де було мінімум людей.

Круто було зустріти українку. Ми зайшли в якусь тиху вуличку серед маленьких будиночків і знайшли милий магазинчик з фотографіями Andrea Motta (раджу подивитись). Ходимо, роздивляємось, говоримо між собою, а та дівчинка, яка там ніби менеджер, до нас: «Українці? Серйозно?! Вперше за півроку!». Ми собі розговорились, багато почули цікавого. Сама вона з Києва, переїхала в Грецію, бо вийшла заміж. Приємна зустріч.

Щодо відомого заходу сонця на Санторіні, то мало людей замислюється, що найкращий він не в славнозвісній Ії, а на самій верхівці острова, куди ми з Сергієм (справжні гуцули!) видерлись одного дня. Було дуже холодно, ми не мали з собою теплого одягу, але воно було того варте. Острів – як на долоні. А ще – літак готується сідати на злітну смугу, і в якийсь момент він на одному рівні з тобою. Ці хвилі і вітер не передати словами.

Моментами в мене щеміло серце, бо місцевість дуже схожа на наш Крим. Природа, клімат. Тільки, правда, все якісніше, на вищому рівні. І люди культурніші…

xrystyna[1]

Поради 

Найкраще їхати на Санторіні не в розпал сезону (він починається 15 липня). Ми були в червні. Менше людей, нижчі ціни. Єдине – трохи вітряно і море холодне.

Ціни на острові вищі, ніж в Афінах, бо все довозять літаками чи кораблями.

Ми зняли житло в одному з готельних будиночків ще в березні, тоді ціни менші. Номер-студія з кухнею, аби можна було готувати їсти, бо ціни в ресторанах височезні.

Для пересування островом бажано орендувати машину на день-два. Так більше побачите, острів усього 30 км в довший бік. Зупиняєтесь, де зручно, а красивих місцин там ой як багацько!

4[1]

Лара та Олександр

Куди їздили: Канарські острови й Барселона.

Тривалість подорожі: два тижні.

Почали з Варшави, де провели три дні, звідти і почали відпустку. Потім полетіли на канарський острів Фуертевентура, де побули чотири дні. Далі перебрались паромом на острів Ланцарот, там провели чотири дні. Звідти – в Барселону на три дні.

Бюджет: замовили квитки наперед, летіли з Варшави, готелі бронювали через букінг, квартири у Варшаві та Барселоні через airbnb, тому загалом вийшло не дуже дорого.

Готелі обійшлися у 450 євро – апартаменти (дві кімнати з кухнею). Поїсти там можна десь до 15 євро на двох. Але ми вегетаріанці, тому на рибу і м’ясо не витрачали. В них дуже смачні вина, пляшка хорошого вина коштує до п’яти євро. В Барселоні знімали кімнату, 30 доларів за добу, в центральній частині міста через airbnb. Їжа тут дорожча, вегетаріанський бургер, картопля і напій – 7 євро. Санґрія від 7 до 10 євро за літр.

lara[1]

Як обрали саме це місце?

Обрали Канари тому що хотіли серфити, плюс – океан. То було спонтанне рішення. Ми якось валялись вдома взимку і думали, де б ми зараз хотіли бути, і хлопець сказав, що на Канарах хотів би посерфити, от ми і почали шукати як можна туди дістатись, бо це ж здавалось страшенно дорогим задоволенням.

Найяскравіші враження

Океан, піщані дюни і Барселона. Я просто закохалась в це місто. Раніше чула від людей «Я так хочу в Барселону, це моя мрія», але сама ніколи про неї не мріяла, тому особливо не розраховувала на щось після Канарських островів. Але творіння Гауді, крутезні вулички, Барселонетта (пляж – UFRA) і смачнезні вегетаріанські заклади мене підкорили.

Поради 

Їхати, їхати і не боятись. Пробувати різні варіанти, збирати гроші і мандрувати.

5[1]

Олена 

Куди їздили: Шрі-Ланка.

Тривалість подорожі: два тижні.

Бюджет: $ 3,5 тисячі на двох з перельотом.

Як обрали саме це місце?

Поїздку планували ще від зими. Вибір впав на Шрі-Ланку, бо ми любимо всі місця з багатою природою, різними тваринами і тим, чого немає в Україні.

Їхали не по путівці, просто взяли завчасно білети. На місці найняли таксиста-гіда, який возив по острову. Маршрут самі складали з допомогою інтернету.

ov[1]

Ми побували в  Коломбо (аеропорт), Косгоді (черепахова ферма), Бентоті (водне сафарі). Переночували в Хіккадуві  і вирушили до Тіссамахарами, бо звідти їхали на сафарі в національному парку Яла. Потім – гірський район Шрі-Ланки, містечко Елла на висоті близько 1200 м. Подивились там Малий Пік Адама (гора з чудовими краєвидами). Наступного дня зранку поїхали поїздом ще вище, в Нувара-Елію на висоті 1800 – 1900 м. Це невеличке місто майже повністю в англійському стилі і з відповідним кліматом: удень 22 – 25 градусів, вночі 13 – 15, постійно туман і дощик. Там побували на чайній фабриці. Звідти поїхали в Пінавеллу на ферму слонів. Годували великих слонів фруктами і слоненят молоком з пляшки. Потім місто Канді, з храмом Зуба Будди, Дамбула з храмом у скелі. Навколо купа мавп, які скачуть і крадуть в туристів усе, що криво лежить. Звідти поїхали в Сігірію, де колись був замок одного з правителів.

Також були в Трінкомалі, але там дуже сухий клімат, тому вернулись в Алутгаму, що біля Бентоти і поселились там на тиждень для відпочинку.

Найяскравіші враження

Океан! Друге – побачити двох найбільших ссавців на планеті, слонів і китів. А третє –  це все решту.

Поради

Усім, хто би хотів туди їхати, я би радила робити це не по путівці, бо ніякі включені екскурсії не передадуть всього, що там можна побачити.

В жодному випадку не намагатися самим сісти за кермо. Краще найняти місцевого гіда-таксиста (в нас є контакти нашого Маріо, він прекрасна людина й багато нам допоміг). Рух там лівосторонній і просто божевільний!

8[1]

Анастасія

Куди їздили: Польща, Угорщина, Словенія, Хорватія, Молдова.

Тривалість подорожі: півтора місяці

Бюджет: близько $ 100.

Як обрали саме це місце?

Просто пальцем в небо!

Без-назви-2[1]

Найяскравіші враження

Польський Вудсток , концерт AC/DC та море в Хорватії.

Поради

Імпровізуйте, не бійтеся переступити поріг власної оселі, любіть свої вилазки, тіштеся людьми, що поруч, і вам буде щастити.

1[1]

Леона 

Куди їздили: Чорногорія (Будва, Котор).

Тривалість подорожі: 11 днів.

Бюджет: У Чорногорії недешево, головне правило там для українців – не переводити євро у гривню. Загалом, якщо ви розумно сплануєте свою подорож туди, то тисячі євро вистачить і на житло, і на переліт, і на харчування. Ще й на подарунки рідним залишиться.

Як обрали саме це місце?

Це країна мрій, казкова і незабутня, дуже атмосферне місце, тому, якщо любите подорожувати – це mustvisit.

leona[1]

Найяскравіші враження

Краєвиди. Від них просто перехоплює подих.

У Чорногорії час іде зовсім по-іншому. Там цінуєш кожну мить, намагаєшся встигнути спробувати все цікаве, за що чіпляється око мандрівника.

Люди. Вони нікуди не поспішають, живуть тим, що мають сьогодні. Не те, щоб не думають про майбутнє, вони просто впевнені, що все буде.

Поради

Подбайте про все заздалегідь, не полінуйтесь пошукати інформацію, складіть список місцин, які б хотіли відвідати.

Не беріть багато одягу, якщо плануєте завітати до Чорногорії влітку – спека там  пекельна. Деякі сукні з моєї валізи просто з’їздили туди й назад. Тому надайте перевагу хорошій літературі або ж харчам. Але це, вочевидь, залежить від мети, з якою подорожуєте.

7[1]

Андрій

Куди їздили: Ісландія.

Тривалість подорожі: 18 днів.

Об’їхали острів двічі: перший раз на орендованій машині, другий – автостопом; і чотири дні хайкінгу на півострові Рейк’янесс.

Бюджет: особисто я з тусівками у Варшаві (два дні) і Берліні (три дні), пивом, харчуваннням і всім-всім-всім витратив 700 доларів.

Як обрали саме це місце?

Подобаються скандинавські країни, унікальна природа.

andrew[1]

Найяскравіші враження

Водоспад Гьотафосс, кемпінги у Рейк’явіку, смажені стейки з китового м’яса.

Поради

Обов’язково мати хороше спорядження, гарно продумати місця, які хочете відвідати (їх просто море), бути готовим на соло-тріп, але не відкидати допомоги тямущих людей.

2[1]

Марта

Куди їздили: Ґданськ, Ґданська затока Балтійського моря.

Тривалість подорожі: 9 днів.

Бюджет: Автобус Івано-Франківськ – Ґданськ коштував приблизно 800 гривень. Ціни у Ґданську такі, як у всій Польщі, тільки на прибережній зоні, біля пляжів, трохи дорожче. Одна ніч в хостелі – 300 гривень. Усі витрати покривала Майстерня громадської активності, тому реальні витрати – 500 гривень, коли ввечері йшли відпочивати в місто.

Як обрали саме це місце?

Там проходило навчання від Майстерні громадської активності.

Найяскравіші враження

Ночівля в наметах на пляжі. Світати почало близько четвертої години.  Порожній пляж, схід сонця, шум моря… А потім приїхали наші польські друзі і сказали, що на пляжах не можна ставити намети, і штраф за це 500 злотих.

Одного вечора, повертаючись з пляжу, у трамваї наша польсько-українсько-білоруська команда вирішила поспівати пісень. Це виглядало ефектно і кумедно. «Ти ж мене підманула» підспівував увесь трамвай, а під «Гей, соколи» польська бабуся навіть розплакалась.

Центр Солідарність, де в нас проходили заняття, – одна з найкрасивіших сучасних будівель, які мені доводилось бачити. Він поєднує в собі інтерактивний музей, сучасну бібліотеку і медіатеку, а також має зали для навчання і майстер-класів.

marta[1]

Поради

Їхати, коли тепла погода, щоб покупатись у морі. В негоду Ґданськ дуже вітряне і холодне місто.

Піти на екскурсію до музею Центру Солідарності.

Походити по вечірніх пабах: жива  рок-н-рол музика, диванчики на тротуарах і розмови до півночі. «Ґданськ – місто вільних людей», – сказав один бармен, і дух свободи там справді відчувається.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.