Відео Розваги

“Гойра Вісіллє!” – в Обертині відбудеться фестиваль весіль (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Відчути обрядове багатство і колорит покутського весілля, згадати давні ритуали і зробити їх «модними» сьогодні, вшанувати сільських берегинь і зацікавити молодь – все це пропонує Весільний фестиваль в Обертині, який відбудеться 26 травня.

Фольклорні колективи з різних сіл Тлумаччини покажуть обряди сватання, заручин, вінкоплетіння, благословення молодих, зав’язування хустки, танцювання з діжею та інші. Будуть також весільна хода вулицями селища, майстер-класи, ярмарок і дитячий аніматор, йдеться на сайті “Файні ябка“.

«Українські весільні звичаї і обряди сформовані століттями, вони у різних селах мають свої особливості, відрізняються один від одного, і цим цікаві, – зазначає ініціатор фестивалю депутат обласної ради Богдан Станіславський. – У цих давніх обрядах не лише урочистість такого дня, а й закодована оберегова символіка, щоб зробити щасливим життя молодого подружжя. В сукупності це наша культурна спадщина, яку потрібно берегти. Поки ще є старші жінки, які латкають, кухарки, що випікають весільні короваї, майстри, які роблять весільне чільце, троїсті музики, які грають весільних пісень, – все це багатство потрібно від них перейняти і передати наступним поколінням».

Весільний фестиваль в Обертині запрошує усіх 26 травня на яскраве свято, де можна буде побачити традиції, ритуали, обряди традиційного покутського весілля та погуляти на славу. Гойра вісіллє!

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.