Архітектор з Івано-Франківська Андрій Назаренко запропонував свій «стьобний» варіант оновлення адмінбудинку. Він пропонує проект «для відновлення історичної справедливості».
«Щоб віддати шану коням, на яких містяни їздили до палацу Потоцьких, пропонується на даху встановити чотири квадриги — золоту на центральній осі головного фасаду та три мідних на краю кожного крила, – коментує автор. – Це буде перша позолочена квадрига на владній будівлі в Україні. Над залом засідань пропонується зведення енергоефективного куполу, який генеруватиме електроенергію для владних кабінетів, що перетворить Івано-Франківський «білий дім» у перший пасивний адмінбудинок світу. Купол увінчано реплікою фігури Берегині. Декор фасаду — гіпсова ліпнина та бронзові атланти; колористика колон — жовто-блакитна.
Скульптурну композицію перед головним фасадом також пропонується змінити. Фігури цимбаліста та бандуриста отримають корони, а обеліск замінено на тріумфальну колону. Перед скульптурною композицією — скромний фонтан на радість містянам».
Тим часом у коментарях вже загорілось жваве обговорення.
«Не вистачає патріотичних, народних мотивів, – дописує Тарас Сенів. – Цей варіант – брутальний ампір, а хочеться чогось свого… Вишиванок, солом’яних стріх та інших гуцульських мотивів».
«А вивіски де? Здалека не видно, які організації, управління, відділи там сидять, – додає Ігор Роп’яник. – Вивіски мають бути кольорові і великі – двометрові, обов’язково з пластику!».
«Дівчата у вінках мають безперервно і цілий рік колом іти перед цією святинею, час до часу буде відбуватися зміна учасниць, – розвиває ідею Андрій Жолоб. – Серед приїжджих туристів церемонія зміни стане легендарною – як зміна британських королівських гвардійців: на початку церемонії виходитимуть найшанованіші корифеї театру, переодягнені у Франка, Шевченка і Лесю Українку. З іншого боку виходитимуть менш корифейні актори, переодягнені в козаків і січових стрільців».
Comments are closed.