5 грудня на великому екрані кінотеатру “Київ” покажуть відеоверсію унікальної футуристичної опери AEROPHONIA.
Опера AEROPHONIA – продовження музичних експериментів формації NOVA OPERA. Розвиває жанр та наповнює новими смислами сучасну музику.
Це опера, що вразила своїм експериментом та стала рекордом України.
Композитори музичної формації NOVA OPERA – Роман Григорів та Ілля Разумейко – поєднали здавалося б непоєднувані речі: сонорику авіа-турбіни з григоріанським хоралом, монгольскими колисковими та тріп-хоповими ритмами.
В опері AEROPHONIA нарівні з виконавцями та інструменталістами зазвучав двигун справжнього літака АН-2.
Чому АН-2? – Тому що це флагман вітчизняної авіації, найкрутіший біплан у світі. Минулого року відсвяткував 70-річний ювілей. Його діапазон – 4 з половиною октави. Тональність в АН-2 змінюється при зміні кута переміщення лопаті. Наживо його звук дорівнює 120 кВт, це, наче рок-концерт.
Оперою AEROPHONIA відкрився цьогорічний фестиваль PORTO FRANKO.
«Я навчилася: хрипіти, сипіти, гроулити, скрімити, декламувати, писати тексти французькою, англійською, після цього всього підніматися в третю октаву ніжним піано і «звалюватися» звідти у потужний рик . Я навчилася любити низькі частоти. Не боятися стояти на триметровій платформі, коли в спину тобі дихає турбіна АН-2», – зізналася вокалістка формації NOVA OPERA Мар’яна Головко.
До проекту також був залучений відомий письменник – Юрій Іздрик. Його тексти лягли в основу опери, та й він став одним із виконавців деяких партій.
«Я з дитинства мріяв виступати, збирати стадіони. Проте, письменство мені цього не дало. А співпраця з геніальним колективом NOVA OPERA здійснила мою давню мрію» – поділився Юрій Іздрик.
Comments are closed.