Художники та художниці творять для того, аби їх роботи побачили. Галереї та інші простори, що займаються образотворчим мистецтвом, існують для того, аби люди їх відвідували.
Карантинні обмеження вплинули на звички з відвідування подій в закритих просторах. Разом з тим, саме галереї та музеї є скоріше безпечними просторами, адже в них одночасно збираються відносно невеликі групи людей. Тому низка культурних інституцій та художників Франківська об’єдналися, аби спільно розробити шляхи та платформи для кращого інформування франківців про те, що відбувається в сучасному візуальному мистецтві міста.
Плани лише формуються та включають, зокрема, системну роботу над неформальною освітою та культурною журналістикою.
Наразі вирішили почати з малого та створити ФБ-групу під робочою назвою «пампух та портвейн», в якій всі зможуть ділитися новинами про виставки, а також нові та старі роботи сучасних франківських художників. Ініціатори кажуть, що назва – робоча, але наразі вона символізує неформальність та свободу самовираження, притаманну художній спільноті Франківська.
Це – точно не нова ідея та не перша спроба створити спільний комунікаційний канал для кількох або й всіх інституцій міста, які працюють в сучасному візуальному мистецтві. Але ми все одно спробуємо. Та щиро запрошуємо долучатись всіх, кому це відгукується, бо це – відкрита ініціатива для всіх, – прокоментувала Альона Каравай з «Асортиментної кімнати».
Серед ініціаторів також Ініціатива «Центр сучасного мистецтва» (Анатолій Звіжинський, Ростислав Котерлін), проєкт «Детектор» (Ліля Гоголь) та ще низка художників і культурних менеджерів.
І до групи в Фейсбуці, й до самої робочої групи запрошують долучатися всіх зацікавлених.
Всі, хто хочуть долучитися до розмов та планувань щодо розвитку аудиторії сучасного візуального мистецтва, можуть писати на ФБ-сторінку Асортиментної кімнати, в Фейсбук Анни Потьомкіної або на мейл Potiomkina@insha-osvita.org.
Comments are closed.