Марк Цукерберг планує зайнятися розвитком соціальної інфраструктури для формування глобального співтовариства на базі заснованої ним соцмережі Facebook.
Про це він написав у четвер, 16 лютого, в зверненні до користувачів, пише ЕП з посиланням на DW.
«Зараз по всьому світу є люди, які залишилися за бортом глобалізації, і руху, що виступають за відхід від глобальних зв’язків», – констатував засновник Facebook.
У зв’язку з цим Цукерберг хоче перейти від формату соцмережі для друзів і сім’ї до розвитку глобальної соціальної інфраструктури.
«У такі часи, як зараз, найважливіше, що ми в Facebook можемо зробити – це створити соціальну інфраструктуру, щоб дати людям можливість вибудувати глобальне співтовариство, яке працює для всіх нас», – підкреслив Цукерберг.
Він виділив п’ять основних напрямків – розвиток взаємної підтримки, забезпечення безпеки, інформованості, громадянської активності та залучення представників різних культур і поглядів.
Зокрема, говорячи про поширення інформації, Цукерберг висловив стурбованість з приводу персоналізації пошуку і показу інформації, при якій користувач бачить тільки те, що йому подобається і відповідає його поглядам і поширення фейковий новин.
На думку Цукерберга, проблемою є і те, що сенсаційні і прості повідомлення поширюються швидше за інші.
«У гіршому випадку, відбувається спрощення важливих тем і їх гіперболізація до крайнощів», – поскаржився глава соцмережі.
Щоб обмежити поширення кричущих заголовків, Facebook вводить алгоритми з обліку, чи читав користувач статтю за посиланням, перш ніж нею поділитися.
Ця обставина впливає на показ таких матеріалів в стрічці новин користувачів.
Крім того, Цукерберг зазначив, що Facebook розробив штучний інтелект, який повинен розпізнавати заборонений контент. Ця технологія почне частково застосовуватися вже в 2017 році.
Comments are closed.