Розваги

Цікаві факти про орхідеї фаленопсис

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

При першому погляді на орхідею фаленопсис хочеться неодмінно мати у себе на підвіконні такий же екземпляр. Однак, перш ніж купувати квітку, варто дізнатися про неї трохи більше. Завдяки цікавим фактам про рослину, можна виростити здорову рослину і уникнути численних помилок в догляді.

Вимагає створення певного мікроклімату

На сайті https://florium.ua/ru/orhidei-falenopsis/ купити саджанці орхідеї в Україні легко. Однак, щоб квітка не згасла, потрібно створити в кімнаті певний мікроклімат. Рослина цього виду добре себе почуває при температурах 18-30°С. Оптимальною вважається 22-25 ° С.

При цьому для хорошого розвитку і зміцнення імунної системи необхідне загартовування. Рекомендується іноді знижувати температуру, де стоїть горщик до 15°С на кілька годин. Поступово час можна збільшувати. Завдяки таким нехитрим діям в майбутньому вдасться уникнути багатьох захворювань.

орхидеи

Любить вологу

Орхідея фаленопсис – тропічна рослина, що живе у вологих районах. Важливо забезпечити йому оптимальні умови при розвитку. Одним з найбільш важливих виступає певний відсоток вологості.

Рекомендується обприскувати 1-2 рази в тиждень листя і зволожувати повітря навколо куща кілька разів в день. З останнім пунктом добре впорається зволожувач. Задавши необхідні параметри, прилад буде поступово додавати воду в повітря. Через кілька тижнів рослина перетвориться на очах. Його листя стануть товщими, з’явиться хороший тургор.

Полив тільки м’якою водою

Більшість власників орхідей не знають, що водопровідна вода призводить до їх загибелі. Вона занадто жорстка для фаленопсис, оскільки в ній міститься багато солей. Вони налипають на корені, поступово знижуючи їх здатність до всмоктування вологи. В результаті рослина з часом починає чахнути, а потім гине.

Для поливу можна використовувати тільки м’яку воду. До неї відноситься:

  • фільтрована;
  • дощова;
  • тала.

В крайньому випадку можна використовувати водопровідну воду, яка відстояна протягом декількох днів. При цьому рекомендується брати тільки 1/3 від її кількості. Іншу слід вилити.

орхидеи

Підживлення спеціальними добривами

Більшість садівників звикли використовувати для добрива компост, гній, перегній, мульчу. Однак для орхідей така підгодівля не підійде. Для цього типу рослин розроблені спеціальні препарати. Найбільш популярні:

  • Доктор Фолі. У складі є речовини азоту і калію, що покращують зростання тканин і розвиток рослини в цілому.
  • Комплекси Forte. Містять фосфор, що допомагає забезпечити пишне і тривале цвітіння.
  • Біодобрива «Містер Колір» для орхідей. Стимулює ріст листя і коренів, сприяє формуванню квітконосів.

Перед підгодівлею орхідеї потрібно ознайомитися з інструкцією виробника. У ній вказані рекомендації по розведенню препарату і частота поливу. Від самодіяльності краще відмовитися, оскільки такі дії часто призводять до негативних наслідків.

орхидеи

Схильна до хвороб

Фаленопсис – екзотичний вид, якому доводиться пристосовуватися до місцевого клімату. В результаті чого він стикається з різними хворобами. Щоб уникнути цього, потрібно не тільки гартувати квітку. Грамотний полив – половина успіху в догляді за ним. Також важливо протирати листя від пилу і не допускати гнилі на коренях.

На рослині можуть з’явитися шкідники. Вони найчастіше харчуються листям, тому потрібно регулярно оглядати їх на пошкодження. Щоб позбутися від комах, рекомендується придбати спеціальні препарати в магазині і обприскати кущ відповідно до інструкції виробника.

Не завжди в хвороби орхідеї винен власник. Квітка може бути заражений ще в магазині, але захворювання знаходилося на ранній стадії і виявити його при огляді не вдалося. Щоб уникнути заражень інших рослин, потрібно поставити новий екземпляр окремо від інших. Кілька місяців рекомендується поспостерігати за новачком.

Погано переносить стреси

Фаленопсис вкрай погано переносить стреси. Щоб максимально уникнути їх, рекомендується відразу визначити для квітки постійне місце проживання. Якщо часто його пересувати на інші підвіконня, він зачахне. Оптимальним місцем для нього стане південь. Також підійде східна і південно-західна сторона.

Рослина любить світло, але від прямих сонячних променів його потрібно берегти, інакше опіків листя не уникнути. Згодом квітка буде довго відновлюватися, а в деяких випадках гине.

Орхідея фаленопсис буде радувати суцвіттями і чудовим зовнішнім виглядом тільки за умови хорошого догляду. Необхідно визначити для неї відповідне місце, зволожувати грунт, повітря, протирати і обприскувати листя і вносити добрива, а також оглядати кущ на предмет шкідників і гнилі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.