Група країн, яка в даний час визначається як Балтія: Естонія, Латвія і Литва.
Історично це Східна Пруссія і історичні землі Лівонії, Курляндії, Естонії.
Перший, хто дав назву Балтійське море ( «Маре Balticum») був німецький хроніст одинадцятого століття Адам Бременський.
Балтійське море є морем Атлантичного океану. Це материкове море країн Балтії та Північно-Європейської рівнини. Балтійське море включає в себе морські затоки: Ботнічна, Фінська, Гданський і Ризький.
Є закрита прісноводна затока Куршска; заповідник «Куршська Коса» відділений від моря та круїз по Балтійському морю з Києва. Балтійське море пов’язане системою штучних водних шляхів з Білим морем через Біломорканал і з Німецькою бухтою Північного моря через Кільський канал.
Країни на березі Балтійського моря
Балтика – історичний маршрут британського торгового шляху через Балтійське море і через Скандинавський півострів (Швеція, Норвегія).
Рада держав Балтійського моря складається з країн з береговими лініями уздовж Балтійського моря, на додаток до Норвегії, Ісландії та іншим країнам Європейського Союзу.
Острови Балтії – це мережа островів, яка включає в себе острова і архіпелаги Åland (autonomous), Bornholm (Denmark), Gotland (Sweden), Hiiumaa (Estonia), Öland (Sweden), Rügen (Germany) і Сааремаа (Естонія).
Країни на березі Балтійського моря
На історичних скандинавських і німецьких картах, Balticum включає в себе тільки культурно німецькі землі, або провінції Естонії, Лівонії, Курляндії, Латгалії (відповідно до сучасної Естонією і Латвією), а також іноді Померанію і Східну Пруссію, в той час як історично менш германізуватися Литва іноді виключається.
На півночі, у Аландських островів, Балтійське море згадується як Ботнічна затока. На сході, Фінську затоку, з’єднує Балтійське море з Санкт-Петербургом, Росія. На півдні і південному сході, утворює два невеликих затоки, Гданський і Ризький. Західна частина Балтійського моря важко визначається, але в загальних рисах його води течуть через Каттегат в протоку Скагеррак, а потім об’єднується з водами Північного моря.
З тих пір як країни Східної Європи стали державами-членами Європейського Союзу (ЄС) в регіоні знову розроблені програми співпраці країн Балтійського моря. Стратегія ЄС для регіону Балтійського моря (EUSBSR) включає в себе вісім відповідних держав-членів ЄС – Данія, Естонія, Фінляндія, Латвія, Литва, Польща, Швеція і Німеччина.
Comments are closed.