Розваги

Богемська «Прециоза» – бісер для будь-яких цілей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Чеський бісер «Прециоза» відомий також під назвою «богемське скло». Він славиться своєю якістю і вважається одним з кращих в світі. Технологія виготовлення була придумана ще в XIII столітті, правда, спочатку вона використовувалася лише для створення скла. Поступово знайшлися і інші застосування, в тому числі і виробництво бісеру. Незабаром він став популярний за межами Чехії, і вже в XVII столітті російські дівчата вишивали ним кокошники.

Особливості бісеру

Бренд Preciosa був заснований в 1915 році. Продукція цієї компанії випереджає за якістю бісер з Індії, Китаю, Тайваню і багатьох інших країн. Мабуть, єдиним гідним конкурентом є Японія.

Богемське скло відрізняється наступними особливостями:

  • міцність;
  • стійкість кольору;
  • широка палітра;
  • однакова форма і величина бусинок у всій серії;
  • різноманітність форм і розмірів;
  • ідеальне полірування, шліфування і огранювання.

Чеський бісер використовується для вишивки, плетіння, декору одягу і багатьох інших цілей. Різноманітність застосування забезпечується широким асортиментом продукції і зручним фасуванням в пакетики різного розміру.

Різновиди

Чеський бісер представлений трьома основними серіями – круглої, декоративної і циліндричної. Є також два різновиди, які не входять в загальну класифікацію та вважаються елітними – «Богемський» і «Шарлотта». Всього налічується більше 1500 найменувань продукції, що відрізняється формою, кольором та іншими характеристиками.

Круглий бісер – найчисленніша група, що включає 25 підвидів, які відрізняються ще й кольором. До декоративного відносяться намистини нестандартної форми – каплевидної, квадратної, трикутної і шестикутної. Циліндричний ділиться на 2 види – рубка і стеклярус. Це подовжені намистинки з прямими гострими краями.

Особливості та слабкі місця

Незважаючи на технологію виготовлення, яка удосконалювалася століттями, намистини Preciosa мають і деякі недоліки. Вони не дуже критичні, але їх потрібно враховувати, якщо ви всерйоз займаєтеся рукоділлям:

  • Відсоток браку вище, ніж у японської продукції, хоч і нижче, ніж у китайської, тайванської і індійської.
  • Через широку гаму кольору відтінок намистин з різних партій може незначно відрізнятися. Тому при покупці декількох упаковок варто порівнювати бісер. Це особливо важливо, якщо ви займаєтеся вишивкою.
  • Металізоване напилення вигорає на сонці. Тому такі намистини не варто використовувати для прикраси одягу, зате вони прекрасно себе показують у вишивці, мозаїках і картинах.

В цілому умільці залишаються задоволені чеським бісером. Він не тріскається і не стирається, з ним зручно працювати, а за ціною він доступніше, ніж японський.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.