У столиці стартував проект “Nоva opera на великому екрані”.
Це відеофіксація знакових музично-театральних постановок популярної української музичної формації.
На екрані столичного кінотеатру “Ліра” з певними часовими проміжками демонструватимуть популярні проекти, до створення яких долучилися відомі митці сучасного українського театру, сучасної української музики. Першим проектом, відеофіксацію якого вже презентували в “Лірі”, стала імпровізаційна опера режисера Владислава Троїцького “Коріолан”, пише ZN.
Згодом, уже 15 лютого, на тому ж місці і в тому ж просторі — опера-реквієм IYOV і перегляд документального фільму про створення вистави. 1 березня — опера-цирк “Вавилон”. 15 березня — опера-балет “ARK. Ковчег”. 29 березня — літургія “Бруклінська меса”. І, нарешті, 5 квітня — проект Aerophonia і перегляд документальної стрічки про його створення.
Нагадаємо, цей проект Романа Григоріва й Іллі Разумейка з’явився в рамках театрального фестивалю Porto Franko (Івано-Франківськ) і здивував численну аудиторію “синтезом” гуркоту справжнього літака й живого співу, автори саме тоді сказали, що з’явився новий жанр у сучасній українській музиці.
Отже, програма насичена, це справжній подарунок для поціновувачів сучасного українського мистецтва.
Nоva opera — музично-театральна формація, яка створює нові синтетичні жанри музичного театру.
Формація молодих митців з ініціативи режисера Влада Троїцького 2014 року об’єдналися задля пошуку нових шляхів розвитку сучасного театру, створення нових синтетичних жанрів (опера-реквієм, опера-цирк, сонОпера, опера-балет, жах-опера), експериментів із нетиповими музичними та сценічними рішеннями.
Nоva opera, незважаючи на жорсткі рамки європейського та українського музичного ринку, заповнила мистецький простір — і 2018 року опера-реквієм IYOV увійшла до ТОП-10 найкращих сучасних опер та музичних перформансів світу (журі конкурсу Music Theatre NOW обирало 10 найкращих з-поміж 436 творів з 55 країн світу).
Як кажуть самі митці, формація не визнає естетичних обмежень: вільно поєднує авангард і рок, григоріанський хорал і трип-хоп, необароко і фольклорні імпровізації.
Формація досліджує можливості людського голосу і розширює неакадемічні засоби гри на музичних і немузичних інструментах.
Ідеї композиторів Романа Григоріва й Іллі Разумейка втілюються наживо: навіть якщо музичним інструментом виступає літак (опера Aerophonia).
Comments are closed.