Політика

Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон немає – Маляр

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає, написала на своїй сторінці у Facebook заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Ганна Маляр новини Івано-Франківська

За її словами, наразі в парламенті, на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проєкт Закону «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок носить виключно добровільний характер, Міноборони раніше направило до комітету.

Читайте: Шкільна пропаганда Віктора Орбана. Як Угорщина виховує покоління, вороже до України

Разом з тим, розуміючи, що законотворчий процес є тривалим, паралельно Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков, – наголошує Ганна Маляр. – Нагадую, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється саме законом.

Цей наказ не змінює норм законодавства.

Але він дозволить комітету, а потім і парламенту в цілому, доопрацювати та внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання.

Ми ж, в межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати строки, – пише Маляр. – Тож, ще на рік – до 1 жовтня 2023, їх відтерміновано. А за цей час парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота в комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки та зради. Ніяких обмежень для жінок не існує.

Як стверджує заступниця міністра, після прийняття відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок, необхідності знов і знов відтерміновувати строки наказами Міноборони більше не буде.

Читайте: Втрати російських найманців перевищують 40% – Генштаб

Як заявив Генштаб, досвід розгортання всіх військових частин ЗСУ та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.