Політика

Зеленський вважає, що українські підприємства закрились через низький курс гривні

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Президент Володимир Зеленський вважає українські підприємства «недоотримали мільйони та закрилися» через курс гривні, який залишався останнім часом у країні.

Про це Зеленський заявив на зустрічі з бізнесом у Чернівецькій області, пише Репортер з посиланням на Громадське.

«Я з вами повністю згоден. Те, що підприємства недоотримали мільйони та закрилися через цей курс, — це правда. Ми з цим боролися з самого початку моєї каденції, з літа (2019 — ред.)», — заявив Зеленський.

За словами президента, він підтримує незалежність Нацбанку, але не знає, «як жити, коли бюджет порахований за курсом по 30».

«Усі навколо нам казали, що в нас незалежний банк (Національний — ред.). Ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але казали всім — як ми можемо жити, якщо у нас навіть бюджет порахований по курсу 30 гривень (за долар — ред.), а гривня ви бачите, яка в нас. Нам казали, що це ринкові умови, Нацбанк незалежний і таке інше і ми це прекрасно все знаємо», — сказав Зеленський.

Крім того, президент вважає, що усі підприємці «чудово розуміють» ситуацію навколо голови Національного банку України.

Прикарпатське селище Ланчин відвідала делегація ООН

Наприкінці березня уряд оновив макроекономічний прогноз. За ним середньорічний курс гривні: 29,5 гривні за долар. Згодом Верховна Рада підтримала зміни до бюджету на 2020 рік через коронавірус. Наразі курс — 26,95 гривні за долар.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні