Люди

Прикарпатське селище Ланчин відвідала делегація ООН

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У середу, 8 липня, у селище Ланчин Надвірнянського району приїхали представники ООН, аби промоніторити ситуацію в громаді, яка склалася після затоплення.

Про це йдеться на сторінці Facebook Надвірнянського РВ УДСНС в Івано-Франківській області.

«Ми зацікавлені ознайомитися з ситуацією, зі станом здоров’я мешканців громади, які постраждали від повені. Особливо нас цікавить стан води, гігієна і санітарія. Після цього відрядження ми оперативно підготуємо оцінку ситуації і подивимося, чи потребує ваша громада нагальної короткотермінової допомоги, чи довготермінової, і якої саме», – повідомили члени ООН.

Делегація відвідала сім’ї, які втратили будинки через негоду.

«Нас цікавить, як стихія вплинула на можливості людей заробляти, на приватний бізнес, а також, чи є в регіоні хімічна, екологічна загроза; чи проводяться такі обстеження, і які запобіжні заходи вживаються», -зазначив О’Доннел.

Представники ООН цікавилися, чи застраховані будинки у жителів селища, і чи не вплине ситуація із затопленням на децентралізацію влади в країні.

Під час зустрічі селищний голова Володимир Попович розповів про збитки, яких громаді завдала негода, у яких селах найбільше постраждали жителі. Також поінформував про пошкоджені дороги, берегоукріплення та пішохідні мости.

До теми: Мешканцям Нижнева відмовляють у державній допомозі за затоплені будинки

За словами очільника громади, на сьогодні у постраждалих повністю відновлено газопостачання та електропостачання.

Після відвідин експерти ООН підготують висновки як на урядовому, так і на місцевому рівнях з метою запобігти подібним природним катаклізмам у майбутньому.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні