Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту законопроєкт про великий Державний Герб України та визначив його як невідкладний.
Глава держави підписав проєкт закону на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди Дня Конституції, повідомляє Укрінформ.
«Відповідно до статті 93 Конституції України я вношу на розгляд Верховної Ради проєкт закону “Про великий Державний Герб України” і визначаю його як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою», – сказав Зеленський.
Він поінформував, що доповідатиме законопроєкт під час його розгляду на пленарному засіданні ВР перший Президент України Леонід Кравчук.
Читайте також: Медики втрачають роботу. Чому у Франківську звільняють 200 працівників поліклінік
Зеленський підкреслив, що 28 червня 1996 року поява Конституції України ознаменувала і низку інших важливих речей, зокрема, українська здобула статус єдиної державної мови, а гривня – статус національної валюти.
Крім того, він нагадав, що на найвищому законодавчому рівні були закріплені державні символи: синьо-жовтий прапор, тризуб та гімн «Ще не вмерла України».
Водночас глава держави наголосив, що всі ці роки існує тільки одне незакрите питання – єдиний державний символ, який прямо передбачений Конституцією і якого досі не існує.
«Це – Великий Герб України. За ці роки було багато конкурсів, суперечок, сварок, думок і різних бачень. Це нормально, це демократія! Я гадаю, що у рік 30-ліття Незалежності і 25-ліття Конституції потрібно у цьому питанні нарешті поставити крапку», – підкреслив Президент.
Нагадаємо, перша затвердити великий герб була ще в 1993 році, друга – в 1997-му, третя – в 2009-му. Жодна не пройшла Верховну Раду – не вистачало голосів. Чимало експертів і політиків у зв’язку з цим заявляли, що найкращим і найпростішим виходом із ситуації було б прибрати з Конституції згадку про Великий герб.
Цілком вистачить, казали експерти, так званого Малого герба – золотого тризуба на синьому щиті, який був затверджений ще в 1992 році. Цієї думки, зокрема, дотримувався навіть перший президент Леонід Кравчук.
Але наприкінці 2020 року Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти оголосило результат конкурсу на найкращий ескізний проєкт Великого державного герба України. З-поміж 112 допущених до конкурсу робіт перемогу здобув ескіз графіка Олексія Кохана.
«Ескіз-переможець містить обов’язкові елементи для великого Державного Герба, зокрема: герб Війська Запорозького, воїна-козака, лицаря з мушкетом та знак Княжої держави Володимира Великого, тобто малий Державний герб», – зазначив тоді міністр культури Олександр Ткаченко.
Чимало українських інтелектуалів – художників, письменників, дизайнерів, істориків і публіцистів – безжально розкритикували і висміяли проєкт великого герба, який тепер пропонує на розгляд парламенту Зеленський.
Comments are closed.