Політика

Зеленський вніс до Ради законопроєкт про великий герб України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту законопроєкт про великий Державний Герб України та визначив його як невідкладний.

Глава держави підписав проєкт закону на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди Дня Конституції, повідомляє Укрінформ.

«Відповідно до статті 93 Конституції України я вношу на розгляд Верховної Ради проєкт закону “Про великий Державний Герб України” і визначаю його як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою», – сказав Зеленський.

Він поінформував, що доповідатиме законопроєкт під час його розгляду на пленарному засіданні ВР перший Президент України Леонід Кравчук.

Читайте також: Медики втрачають роботу. Чому у Франківську звільняють 200 працівників поліклінік

Зеленський підкреслив, що 28 червня 1996 року поява Конституції України ознаменувала і низку інших важливих речей, зокрема, українська здобула статус єдиної державної мови, а гривня – статус національної валюти.

Крім того, він нагадав, що на найвищому законодавчому рівні були закріплені державні символи: синьо-жовтий прапор, тризуб та гімн «Ще не вмерла України».

Водночас глава держави наголосив, що всі ці роки існує тільки одне незакрите питання – єдиний державний символ, який прямо передбачений Конституцією і якого досі не існує.

«Це – Великий Герб України. За ці роки було багато конкурсів, суперечок, сварок, думок і різних бачень. Це нормально, це демократія! Я гадаю, що у рік 30-ліття Незалежності і 25-ліття Конституції потрібно у цьому питанні нарешті поставити крапку», – підкреслив Президент.

Нагадаємо, перша затвердити великий герб була ще в 1993 році, друга – в 1997-му, третя – в 2009-му. Жодна не пройшла Верховну Раду – не вистачало голосів. Чимало експертів і політиків у зв’язку з цим заявляли, що найкращим і найпростішим виходом із ситуації було б прибрати з Конституції згадку про Великий герб.

Цілком вистачить, казали експерти, так званого Малого герба – золотого тризуба на синьому щиті, який був затверджений ще в 1992 році. Цієї думки, зокрема, дотримувався навіть перший президент Леонід Кравчук.

Але наприкінці 2020 року Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти оголосило результат конкурсу на найкращий ескізний проєкт Великого державного герба України. З-поміж 112 допущених до конкурсу робіт перемогу здобув ескіз графіка Олексія Кохана.

«Ескіз-переможець містить обов’язкові елементи для великого Державного Герба, зокрема: герб Війська Запорозького, воїна-козака, лицаря з мушкетом та знак Княжої держави Володимира Великого, тобто малий Державний герб», – зазначив тоді міністр культури Олександр Ткаченко.

Чимало українських інтелектуалів – художників, письменників, дизайнерів, істориків і публіцистів – безжально розкритикували і висміяли проєкт великого герба, який тепер пропонує на розгляд парламенту Зеленський.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.