Політика

Зеленський відсторонив Венедіктову та звільнив Баканова

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Президент Володимир Зеленський відсторонив генпрокурорку Ірину Венедіктову та звільнив главу СБУ Івана Баканова.

Про це йдеться в указах на сайті ОП від 17 липня, пише Репортер.

Зеленський новини Івано-Франківська

Президент відсторонив Венедіктову відповідно до статті 11 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”. Виконання обов’язків генпрокурора він поклав на Олексія Симоненка.

У ще одному указі йдеться, що Баканова усунули з посади відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого від 24 березня 1999 року.

Невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків, – йдеться у статуті.

Президент пояснив, що відвідуючи найскладніші прифронтові регіони розбирався з діяльністю правоохоронних органів. За результатами цього прийняті кадрові рішення щодо регіональних керівників сектору безпеки Херсона та Харкова.

Станом на сьогодні зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території та працюють проти нашої держави.

Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні