За допомогою цієї рубрики читачі мають можливість оперативно отримати відповіді на найпроблемніші для них запитання. Нагадуємо, телефон редакції: 50-46-60.
Галина, домогосподарка:
– Мешкаю у селі Боднарів Калуського району. Акти приватизації на землю, які виготовлені до 2000 року, не мають присвоєного кадастрового номера. Недавно у мене померла мама. Я звернулася у земельний відділ, аби присвоїти кадастровий номер, а мені відповіли, що хочуть таку саму плату, як за виготовлення нових приватизаційних документів на землю, – майже 700 гривень. Не розумію, чому так багато. Я згідна з тим, що треба заплатити, але ж не так, як за виготовлення нових паперів?..
Крім того, я звернулася до державного нотаріуса, щоб прийняти спадщину. Мене відправили в БТІ та земельний відділ зібрати документи. Один із них – експертна оцінка хати. В БТІ є така грошова оцінка, вони мають право в мене її вимагати? Адже це також дуже дорого.
Олег Кульбанський, керівник управління Держкомзему в Калуському районі:
– Так має бути: проектна організація повинна виготовити реєстраційну справу до державного акту. Ніхто нічого зайвого не вимагає. Нехай жінка звернеться до мене, я їй запропоную вісім фірм, тож вона вибере, де дешевше. Адже проектна організація має виїхати на місце, закоординувати земельну ділянку та зробити реєстраційну справу до державного акту. Тоді ми безкоштовно присвоюємо кадастровий номер, вона отримує витяг і йде робити собі документи на власність.
Марія Локатир, керівник Калуської районної державної нотаріальної контори:
– Експертна оцінка, за законом, мусить бути – ми нічого нового не вигадуємо. Нехай жінка поцікавиться, бо експертів є досить багато. Може знайти дешевше, ціни є дуже різні.
Comments are closed.