Політика

Запитай у влади (23.01.2014)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

За допомогою цієї рубрики читачі мають можливість оператив­но отримати відповіді на найпроб­лемніші для них запитання. Нагадуємо, телефон редакції: 50-46-60.

Андрій, підприємець:

– Я – фізична особа-підприємець без найманих працівників. Щойно здав електронну звітність. У мене кілька питань до Дмитра Романюка – начальника ДПІ в Івано-Франківську:

1. Раніше доводилося купувати бланки звітів і стояти в черзі, щоб їх здати. Тепер – купувати бланки заяв на електронний ключ і СD-диск, вистоювати чергу за тим ключем. У чому покращення для таких, як я?

2. Чому не зробили перехідний період, у який приймалася б і паперова, і електронна звітність, а також чому термін дії електронного ключа – лише рік?

3. Чув, що вже існують фірми, які здають електронну звітність за підприємців, звісно, не безплатно. Кажуть, що таке роблять навіть податківці. Будь ласка, доведіть, що це неможливо.

Дмитро Романюк, начальник ДПІ в Івано-Франківську ГУ Міндоходів в області:

– Кампанія приймання звітності почалася 1 січня і триватиме до 3 березня. За цей період міські міндоходівці очікують прийняти близько 56 000 звітів, що на 22 700 більше, ніж торік. Таке збільшення пов’язано з тим, що у жовтні минулого року адміністрування єдиного соціального внеску передали з Пенсійного фонду до Міндоходів.

Подання звітів в електронному вигляді мало б зменшити черги та скоротити час. Торік цим прогресивним методом звітування скористалось 28 % платників податків, цьогоріч показник сягнув 80 %. Так, для захисту електронної звітності необхідно отримати ключ цифрового підпису. Але ключі ми видаємо безкоштовно і вже з листопада 2013 року – на два роки. Крім того, наразі Міндоходів проводить відповідні заходи щодо збільшення терміну дії ключа – до трьох років.

Черги є виключно через збільшення обсягів роботи. Навіть враховуючи те, що інспекція створила 22 додаткових робочих місця й залучила до приймання та опрацювання звітності працівників з інших підрозділів. Нині у залах Центру обслуговування платників податків працюють консультанти-модератори, 15 працівників надають консультації в телефонному режимі.

Крім того, щочетверга фахівці управління ІТ та обліку платників івано-франківської ДПІ проводять семінари-тренінги – не лише для загального кола, а й для окремої категорії платників податків. Туди можуть записатися всі охочі. На семінарах навчають усім навикам електронного звітування, пояснюють нюанси програмного забезпечення, розглядають помилки та шляхи їх усунення. Відеозапис тренінгу, який відбудеться 23 січня, буде розміщено на сайті ГУ Міндоходів в області.

Про фірми, які за гроші «допомагають» здавати звітність, мені нічого не відомо. А от щодо міндоходівців можу сказати впевнено – це неправда. Але якщо у читачів є подібна інформація, нехай звертаються безпосередньо до мене – всі винні будуть притягнені до відповідальності. Ми налаштовані на те, щоб допомогти платнику подати звітність якомога комфортніше.

Усі, в кого є запитання, завжди можуть звернутися за консультацією за телефонами: 2-48-93, 55-24-08, 75-11-51, 3-11-40, 78-40-49, 75-00-89. Пропозиції щодо вдосконалення роботи івано-франківської ДПІ можна надавати безпосередньо керівництву інспекції, або через скриньку заяв і пропозицій у вестибюлі інспекції.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.