Політика

Запитай у влади (22.09.2011)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Оксана, лікар:— Як правильно та законно оформити присутність у своїй домівці квартирантів, щоби потім не мати проблем із податковою? Мабуть, є певна процедура. Яка?Михайло Королик, начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в області:— Тут може бути три варіанти. По-перше, власник квартири може зареєструватися як підприємець, обрати спосіб оподаткування – загальну систему, або ж єдиний податок – і з тих доходів сплачувати податок як підприємець. По-друге, громадянин може не реєструвати свою підприємницьку діяльність, але, якщо він здає в оренду своє майно, то зобов’язаний подати річну декларацію про доходи за підсумками року та сплатити податок (ставка – 15%). І третій варіант: якщо орендар – юридична особа, в такому разі вона виступить податковим агентом, і відповідно з виплаченої суми доходу отримає податок. За такої ситуації юридична особа сама виконає всі податкові зобов’язання громадянина.

Уляна, бухгалтер:
— Нещодавно робила новий український паспорт. Серед обов’язкових платежів виявилося страхування паспорту від втрати чи псування. Заплатила я за цю страховку 40 гривень. Жодного полісу чи договору страхування мені не видали та сказали, що й не видадуть. Отже, маю три запитання. Що це за дивна нова послуга? Чому вона є обов’язковою, а не добровільною? Чому після оплати не видають страхових документів?

Василь Непеляк, начальник міського паспортного столу:
— Страхування – добровільна справа. Таку вимогу ставити ми не можемо, оскільки є державною установою. Нехай людина підійде до мене на прийом, і ми разом розберемося в її конкретному випадку.

Михайло, підприємець:
— Моя дитина навчається у школі №11. На вулиці Лепкого зранку дуже багато транспорту, перейти дорогу майже неможливо. На напис «Школа» водії якось не дуже звертають увагу. Чому навпроти школи немає пішохідного переходу?

Віталій Бурко, виконуючий обов’язки начальника КП ДРЕУ:
— Дорожню розмітку ми наносили згідно з актом об’їзду. Напередодні 1 вересня представники ДАІ разом із представниками управління комунального господарства об’їжджали місто та робили розмітку. Очевидно, ДАІ не вважає за потрібне наносити там пішохідний перехід.

Віталій Царьов, старший інспектор ДАІ з організації дорожнього руху Івано-Франківська:
— За правилами дорожнього руху, пішохідні переходи влаштовуються через 200-300 метрів один від одного. Оскільки на тій вулиці на початку, посередині і в кінці є три переходи, то більше бути не може. Є перехід зі світлофором і майже біля школи, на розі з вулицею Незалежності. Уявіть, що буде на Лепкого, якщо ми влаштуємо там переходи через кожні 50 метрів?!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.