Політика

Запитай у влади (03.02.2011)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Олександр, міліціонер:– Чи правда, що для працівників міліції ввели безкоштовний проїзд у маршрутках?Василь Бабій, заступник начальника відділу транспорту і зв’язку міськвиконкому:– Ні. Щодо приватних перевізників законодавство такого не передбачає.Ярослав Остапович, заступник директора по експлуатації КП «Електроавтотранс»:– Закон про міліцію каже, що працівники МВС мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Але справа в тому, що цей закон матеріально не підтверд­жений. Подбати про це має місцева влада. Оскільки вона не заклала відповідну компенсацію за проїзд працівників міліції у громадському транспорті в місцевий бюджет, відповідно, безкоштовний проїзд для них неможливий. Загалом є 17 категорій пільговиків, серед яких: Герої України, чорнобильці, пенсіонери, ветерани війни тощо. Якщо працівник міліції має посвідчення ветерана МВС чи армії, тоді він має право безкоштовного проїзду.

Пані Парасковія, пенсіонерка:
– Днями я здавала в обласній клінічній лікарні кров на три аналізи. За все заплатила 98 грн. Мене обурило те, що кров у мене брали шприцом, який медсестра взяла з якоїсь коробки. Шприц був уже відкритий, без герметичної упаковки. На моє запитання, чи він стерильний, вона відповіла, що в них усі шприци стерильні. Чи дійсно таке можливе? Невже за гроші, які люди платять за аналізи, лікарня не може забезпечити пацієнтів нормальними шприцами, а примушує їх хвилюватися за своє здоров’я?

Лариса Томащук, завідуюча клініко-діагностичної лабораторії обласної клінічної лікарні:
– Для забору крові користуємось не шприцами, а моноветами. Вони затверджені, зареєстровані, і ними користується вся Україна впродовж десяти років. Містяться вони в загальній упаковці. Голочка – стерильна. Після забору крові моновет закривається і закручується, тому тут все стерильно, якісно, а за потребою моновет можна переміщати в будь-яку лабораторію. Якщо брати шприцом, то може бути помилка, а в цьому випадку на прианалітичному етапі помилка виключається. Моновети є на згортання крові, а є на біохімічний аналіз. Щодо ціни, то її розробляє економічний відділ і ми за це не відповідаємо.

Анатолій Астапенко, пенсіонер:
– У Законі України про нарахування пені за житлово-комунальні послуги сказано: «Нарахування та стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги здійснюються на суму заборгованості, яка утворилася з 1 січня 2011 року». Як розуміти термін «вчасно сплачувати всі комунальні платежі для уникнення накладення пені»? При тому, що розмір пені та її максимальні значення нормативно-правовими актами не встановлено.

Микола Саєвич, заступник міського голови з питань ЖКГ:
– Щодо терміну, то до 20 числа наступного місяця має здійснюватись оплата за попередній. А взагалі-то людина повинна мати укладені договори з усіма організаціями, які надають такі послуги. Отже, договір має бути укладений з жеком, з перевізниками сміття, з «Водоекотехпромом», «Теплокомуненерго». І в тому договорі має вказуватися термін. Сьогодні механізм нарахування пені невідомий.

Тому я дам вказівку, щоб на сайті міськвиконкому дали роз’яснення, як і що треба рахувати. Відповідно, кожен зможе вже найближчими днями зайти і прочитати. Але якщо люди хочуть уникати непорозумінь і суперечностей, то нехай при оплаті вказують, що заплатили за такий-то місяць такого-то року.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.