Політика

Запитай у влади (02.02.2012)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пані Галина, пенсіонерка:
— Я живу на вулиці Карпінця. В ці останні морозяні дні газ у плитці горить якимось червоним, тож, думаю, з ним щось не так. У нас автономне опалення – в ці дні воно поставлено на максимум, лічильник крутить шалено, за два дні накатав 60 кубів, а у квартирі температура 7-10 градусів. Котел у нас новий справний і знаю, що у знайомих, які теж мають автономне, така ж проблема. То у чому тут справа, що не так із газом?

Пані Ганна, пенсіонерка:
— У мене стоїть імпортна газова колонка для підігріву води. Коли надворі була нормальна температура, то ми включали її на мінімум і завжди йшла гаряча вода. А нині, коли надворі морози, включаєш на мінімум, і гаряча вода іде буквально кілька хвилин, а потім уже лиш кімнатної температури. Думаю, проблема у газі. Що сталося?

Віктор Кедик, начальник управління обліку та втрат природного газу ПАТ «Івано-Франківськгаз»:
— Збільшення споживання природного газу в морозні дні пов’язане із рядом чинників: різким зниженням температури навколишнього середовища, низькою температурою води, яка надходить в систему опалення, та підвищеною вологістю повітря. Всі показники, в тому числі калорійність газу, відповідають вимогам ГОСТ 5542-87 «Гази горючі природні для промислового та комунально-побутового призначення. Технічні умови» й підтверджується відповідними сертифікатами якості.

Що стосується горіння газу червоним кольором на газовій плиті, то, крім якості газу, на це може впливати також якість налаштування та експлуатації пальників плити. Пальники не повинні бути забруднені в процесі приготування їжі. Для точного з’ясування причини неякісного горіння газу потрібно звертатися до спеціалізованих організацій (в тому числі ПАТ «Івано-Франківськгаз), які можуть перевірити якість природного газу і справність газовикористовуючих приладів та системи опалення споживача.

Оксана, лікар:
— Я проживаю в особняку на вул. Дорошенка-Мазепи. Ми завжди відносилися до жеку на Мазепи, 168. Якщо треба було електрика чи сантехніка, завжди могли туди звертатися. Після розформування не знаємо, куди звертатися з проблемами. У мене в будинку пропало світло, бо щось перегоріло. Я зателефонувала у ЄРЦ, а там сказали, що ми до них не відносимось. Потім після вмовлянь сказали передзвонити після четвертої, що аварійка, може, приїде. Приїхали та полагодили. Хочу знати, якщо щось таке стається, то куди ми повинні звертатися офіційно та які суми маємо платити за послуги такої аварійки? Бо нам сказали, що аварійки на повітряні лінії – безкоштовно, а в особ­няк – платні. Хочу знати офіційні розрахунки.

Вадим Войтик, директор ЄРЦ:
— Тут треба зрозуміти, що це – приватний будинок, і він ні до кого не відноситься. У приватному будинку власник самостійно вибирає, до кого йому звертатися. У нас існує аварійна служба ЄРЦ, і до неї можуть звернутися власники таких будинків. Але це – самостійне комунальне підприємство і за свої послуги вони самі називають ціну, яка передбачена їхніми нормативними документами.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.