Днями у Мінрегіоні обговорювали реформування субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою України.
Йдеться про новий районний поділ всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України, пише «Репортер».
Як пояснив Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ, протягом вересня-листопада 2019 року у кожній з 24 областей відбулися відповідні обговорення із зацікавленими сторонами. На їх основі підготували пропозиції щодо кількості адмінтеродиниць субрегіонального рівня. Ці матеріали сьогодні вперше презентували в Мінрегіоні.
«Ми сьогодні поки не ведемо мову про те, як має називатися адмінтеродиниця субрегіонального рівня – район, повіт, округ чи ще якось. Ми сьогодні приступаємо до обговорення їх формату. Хоч такі обговорення тривають в країні з початком реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, – сказав заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода. – Та поки рано навіть говорити, де і скільки районів буде. Напрацьовані матеріали Центру політико-правових реформ тепер обговоримо у ширшому колі, залучивши, в тому числі, народних депутатів України. Думаю, Мінрегіон найближчим часом створить спеціальну робочу групу, яка займеться цим питанням. Фінальне обговорення плануємо за круглим столом у парламенті. Орієнтовно це буде в квітні».
За проєктом ініціативи Центру політико-правових реформ, який підготував пропозиції щодо кількості нових адмінтеродиниць субрегіонального рівня, в Івано-Франківській області має бути чотири райони: Галицький, Калуський, Надвірнянський та Коломийський.
Звісно міського голову Івано-Франківська, і не тільки його, такий поділ обурив.
«Не маю нічого проти Галича, але це показує ставлення експертів і міністерства до Франківська! І не питання в податках, які будуть йти не в Франківськ, а питання надання якісних послуг: тепер суд буде в Галичі, пенсійний в Галичі, соцстрах і всі державні служби, податкова інспекція! Як треба не любити Франківськ, щоб робити таке! Вибачте за емоції! Будемо збирати позачергову сесію міської ради у вівторок і висловлювати рішучу позицію, а якщо треба будемо діяти в межах закону! Захистимо Франківськ!», – написав Руслан Марцінків у Facebook.
У Коментарях під постом мера обласного центру розгорілася дискусія.
«Нарубали слуги округи під себе? Невже думають, що їх це врятує чи допоможе? А от нагадити людям можуть суттєво», – пише Роман Островський.
«Боюсь зараз зіпсувати срачик, але маю питання на засипку: а до якого району зараз належить обласний центр Івано-Франківської області, місто Івано-Франківськ?», – запитує у мера Андрій Озорович.
«Вперше за останні 400 років, керівництво країни звернули увагу на величний Галич.
Хоч я і патріот Івано-Франківська, але Галич заслуговує на воскресіння після сотень років приниження з боку Польської, Австро-Угорської та Російської імперій. Тай їхати так само як до Братківців (які висловилися щодо входження в Івано-Франківську ОТГ)», – включився в дискусію депутат міської ради Володимир Олійник.
В’ячеслав Негода також прокоментував допис Руслана Марцинківа:
«Пане Руслане, маю надію, що Ви дочитали мій коментар до публікаціі на сайті Децентралізація, де зазначено, що це напрацювання Центру політико-правових реформ, які не отримували офіційної підтримки ні від Мінрегіону ні від парламентського комітету. Ми вдячні всім, хто долучався до обговорення питання майбутніх АТО субрегіонального рівня, але наступного тижня плануємо розпочати дискусію на цю тему. Станом на сьогодні є багато пропозицій від ОДА, від асоціацій, від проектів МТД, окремих експертів, але всі вони будуть розглядатися як варіанти. Запрошуємо і Вас до цієї дискусії», – написав замміністра.
Comments are closed.