Політика

ЄРЦ переписує правила

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня в Івано-Франківську відбулися громадські слухання, де розглядали питання «Про внесення змін до окремих рішень сесії міської ради». На жаль, на слухання прийшли тільки журналісти й… одна мешканка. Жінка обурилася тим, що ніхто з її знайомих не знав про цей захід, а вона довідалась випадково.

ЄРЦ і виконком на слуханнях представляли п’ять осіб. А спілкувалися з ними – чотири журналісти та одна мешканка

Громадські слухання стосувалися послуг КП ЄРЦ. Як пояснила заступник директора ЄРЦ Руслана Василюк, зміни – несуттєві, лише певні правки. «За час нашої діяльності ми виявили для себе деякі нюанси, які треба було уточнити, конкретизувати, виокремити, – сказала Василюк. – Періодичність і строки надання послуг не міняються. Якщо є послуга прибирання прибудинкової території, то відбуваються зміни в регламентних роботах, які входили до послуги».

Наприклад, якщо було косіння газонів, то воно й залишається. Але раніше писали «в міру необхідності», а мешканці запитували: що ж мається на увазі? Тепер прописали чітко – тричі на рік.

На жаль, порівняти чинний документ і зміни до нього було неможливо. Тому що ніхто не підготував відповідних таблиць. А дарма, бо є що порівнювати.

Наприклад, прибирання прибудинкових територій у центрі міста відбувалося з 5:00 до 7:30, а тепер – з 6:00 до 9:00 (як і на околицях). Раніше вивішування державних прапорів було по мірі необхідності (часто вішали?), а от тепер – у дні державних свят. Може, буде частіше.

Зникла послуга «догляд за зеленими насадженнями (обкопування дерев та кущів, поливання, прополювання клумб тощо)». Натомість появилася дуже потрібна – «розчинення та улаштування у період відлиги рівчаків та канавок для забезпечення відтоку води в місцях, де це потрібно для нормального відведення поталих вод до люків і приймальних колодязів зливної мережі». До слова, зараз ця послуга актуальна і багато хто з мешканців може пересвідчитися, наскільки це важливо.

Значно зменшився інтервал роботи у послузі «технічне обслуговування конструктивних елементів будинку». Наприклад, раніше ЄРЦ мав робити планові огляди двічі на місяць, а тепер – не рідше, ніж двічі на рік. Те саме стосується і перевірки протипожежного та санітарно-гігієнічного стану. Якщо його дійсно робитимуть двічі на рік, то, припускаємо, що про санітарно-гігієнічний стан можна буде забути. А наступного разу ця послуга зникне з переліку взагалі.

Значно зменшують у ЄРЦ і регламентні роботи з освітлення місць загального користування. Раніше оглядати стан мереж мали раз на місяць. У новому документі – двічі на рік.

Обмітання пилу, павутини зі стель зараз робиться щоквартально, а після змін буде по мірі потреби і негайно. Напевно, тому, що десь це треба робити частіше, а десь рідше.

Багато змін внесли у розділ, який стосується благоустрою. Раніше всі послуги із цього розділу надавалися «в межах коштів власника», тепер допишуть «відповідно до програм». Але це тільки на папері, адже минулоріч ЄРЦ уже виконував такі роботи коштом бюджету. Тепер це пропишуть. Краще пізно, ніж ніколи.

Так, дивлячись на документ, бачимо, що є надія на відновлення та улаштування асфальт­них тротуарів, встановлення огорож, облаштування паркувальних майданчиків, садових доріжок, дитячих майданчиків. А ще – встановлення МАФів, лавок, столів, засобів зниження чи обмеження руху. Проте все це після того, як ваш будинок потрапить у відповідну програму. Бо робити це власним коштом, знаємо, недешево.

Оскільки мешканців на громадських слуханнях не було, то Руслані Василюк довелося дискутувати з журналістами. Так, у журналіста Юрія Кривеня виникло запитання – чому для зміни переліку послуг мають бути підписи не менше 75 % власників квартир? Він акцентував, що це майже нереальна цифра. Мовляв, багато людей за кордоном, багато житла в оренді і т. д. «Якщо немає згоди, то яким чином вони будуть забезпечувати чистоту на сходовій клітці?», – відповіла запитанням Василюк. «Чекайте, президента ми можемо обрати 50 відсотками, а тут ви прописуєте аж 75 %. Якщо кажете – більшість, то пропишіть більшість, а не 75 %».

Але навряд чи до пропозиції Кривеня дослухаються депутати міськради на сесії. Здебільшого такі питання там навіть не обговорюють, піднімають руки мовчки.

Отже, тепер варто слідкувати за виконанням?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.