Аналітична компанія Global Firepower створює індекс на підставі 55 показників. Серед них – чисельність населення та армії, масштаб озброєння, внутрішній валовий продукт, а також особливості географічного положення на кшталт виходу до моря. армія
Цьогоріч рейтинг склали 136 країн. Ірландія, Чорногорія та Ліберія потрапили вперше до Global Firepower. Країни з ядерним арсеналом та члени НАТО отримали бонусні бали, пише Новое Время.
Україна піднялася на одну сходинку в рейтингу найсильніших армій світу. Вітчизняна армія отримала 29-те місце у новій редакції щорічного списку найсильніших армій світу Global Firepower. Цього року Україна розташувалася між Грецією та Чехією. У рейтингу зазначається, що українська боєздатна армія має понад 1 млн 200 тис. військових, з яких мільйон – резервісти. Країна має понад дві тисячі танків, майже 12 тисяч бойових броньованих машин, 1300 одиниць самохідної артилерії та майже 40 літаків-винущавичів.
Найсильнішою у світі є американська армія. Росія розташувалася на другій сходинці, а Китай на третій. Global Firepower оцінює ці три армії, як рівносильні. Не втратили позицій також Індія та Франція, що займають відповідно четверте та п’яте місця. Підняли за силою свої армії Британія та Південна Корея. В десятку найсильніших потрапили Японія, Німеччина та Туреччина, проте їх арміям дали менше балів, ніж у 2017 році. Останнє місце серед 136 сходинок займає Бутан.
Читайте Не пудріть нам мізки! – у Городенці громадськість незадоволена будівництвом ГЕС на Дністрі
Рейтинг України в індексі Global Firepower поступово знижується. У 2015 і 2016 роках українська армія за силою займала 25-ту сходинку, а у 2014 стояла ще вище – на 21-й позиції. При розгляді будь-якого рейтингу враховується похибка при оцінці бойової потужності армії. Зважають на кількісні показники, однак існують такі параметри, як бойовий досвід та якість військового управління, які виміряти непросто, повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії Дефенс Експрес (Defence Express) Сергій Згурець. Тому до таких рейтингів необхідно ставитись скептично. Проте наразі українська армія в Європі має найбільший досвід бойового застосування в так званих гібридних війнах.
“Я б не тішив себе думкою, що ми достатньо сильні, тому що 2018-2019 роки будуть для нас складними з точки зору початку процесу переоснащення військ. Я думаю, що ці показники пов’язані з закупівлею нового озброєння, що вплине на потенціал. І показники старого озброєння у цьому список не враховуються. Такі рейтинги цікаві з точки зору журналістських публікацій, аніж реального стану справ”, – пояснив Згурець.
Нагадаємо, що військовий бюджет України у 2018 році становить понад 86 млрд гривень. Однак ця цифра майже не збільшується протягом останніх кількох років, коли в Україні почалися бойові дії на Донбасі. Ця сума зростає тільки через інфляцію, за словами колишнього офіцера оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олега Жданова. “Бюджет проїдання” – так він назвав витрати на зарплати, продовольство та амуніцію для військових. Однак якісного прориву щодо оснащення армії, який демонструє реальну боєздатність збройних сил, в Україні немає.
Читайте Франківські госпітальєри Тетяна і Сергій Морози – люди тижня за версією “Репортера” (ВІДЕО)
“Закупівля нового озброєння повинна здійснюватися окремою програмою, яка не входить в державний бюджет. Сьогодні цього вистачає на утримання армії, ремонт та на невеликі закупівлі чогось нового”, – каже військовий експерт.
За інформацією видання Збруч, укладачем індексу Global Firepower є американець Даніель Пучек, котрий захоплюється історією армій та інтернет-технологіями. У реєстрі прав власності США він вказаний, як власник марки Military Factory (Мілітарна фабрика), а також Wedding Dress Creator (Розробник весільних суконь). Пучек адмініструє сайти Global Firepower, Military Factory, а також сайт, присвячений письменниці Джейн Остін і онлайн-каталог комах.
Comments are closed.