Політика

Висловлювання Марцінківа перевірять на гомофобію

Google+PinterestLinkedInTumblr
Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова звернулася до керівництва Нацполіції щодо перевірки висловлювань мера Івано-Франківська. У них помітили ознаки розпалювання ворожнечі і ненависті стосовно представників ЛГБТІ-спільноти.

Як ідеться на офіційному сайті Уповноваженого Верховної ради з прав людини, в Україні зберігається високий рівень упередженості до представників ЛГБТІ-спільноти. Однією з причин формування нетерпимості та ксенофобії щодо представників спільноти є поширення мови ворожнечі у повідомленнях ЗМІ, а також у заявах публічних осіб, пише Репортер.

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків у своєму передвиборчому інтерв’ю вкотре вдався до гомофобної риторики, заявивши, що «Гей не може бути патріотом».

“Подібні публічні висловлювання вказаної посадової особи є прикладом підбурювання до дискримінації, формування ксенофобських настроїв в суспільстві та розпалювання ворожнечі та ненависті щодо представників ЛГБТІ-спільноти”, – йдеться у повідомленні.

Денісова зауважує, що відповідно до статті 68 Конституції, обов’язком кожної людини є не посягати на права і свободи інших людей. Стаття 24 Закону, стаття 7 Загальної декларації прав людини, стаття 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і Протокол № 12 до Конвенції забороняють дискримінацію за будь-якою ознакою. Також заборона будь-яких форм дискримінації встановлена статтею 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні». Стаття 7 цього Закону встановлює основним напрямом політики щодо протидії дискримінації виховання і пропаганду серед населення України поваги до інших, незалежно від певних ознак.

Через це Уповноважений ВРУ з прав людини звернулася до керівництва Національної поліції України щодо перевірки цього повідомлення Руслана Марцінківа, зокрема з огляду на наявність ознак розпалювання ворожнечі і ненависті стосовно представників ЛГБТІ-спільноти.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.