Політика

Верховна Рада проголосувала за скасування недоторканності

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Касти недоторканих в Україні більше не буде. Парламент зробив перший крок до скасування депутатської та суддівської недоторканності – проголосували відповідні зміни до Конституції, повідомляє НТН.

Без рішення Верховної Ради їх не могли не те що притягти до кримінальної відповідальності, а навіть зупинити для перевірки водійського посвідчення. Недоторканними були і депутати, і навіть їхнє майно. Тепер усе зміниться. Парламент проголосував за зміни до Конституції. З неї зникли частини статті, де йдеться: народним депутатам гарантується недоторканність. А також ті, завдяки яким народних депутатів України не можна було без згоди Верховної Ради притягти до кримінальної відповідальності, затримати чи заарештувати.

А це означає – народні обранці вже не матимуть жодних привілеїв перед звичайними людьми. Тож тепер вони й самі будуть зацікавлені і в непідкупних правоохоронцях, і в чесних судах.

Єгор Соболєв, народний депутат України:

“Якщо ми не почнемо творити справжні правоохоронні органи і правосуддя з моменту, коли ми знімемо із себе недоторканність, і це правильно, ми станемо такими самими безправними перед замовними слідчими, перед замовними прокурорами, перед замовними суддями, якими є зараз громадяни”.

А от суддям недоторканність повністю не скасують. Основна відмінність – їхня доля тепер залежатиме не від Верховної Ради, а від рішення Вищої ради юстиції. Пункт про те, що “Суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом” з Конституції прибирають. Натомість з’явиться геть новий.

Руслан Князевич, народний депутат України:

“Пропонується передбачити, що суддя без згоди Вищої ради юстиції не може бути затриманий та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом. При цьому такий імунітет судді не поширюватиметься на випадки затримання при вчинення суддею або після вичнення тяжкого чи особливо тяжкого злочинцу проти життя та здоров’я особи”.

Утім, усі ці нововведення ще має проаналізувати Конституційний Суд. І лише тоді, вже на наступній сесії, депутати мають проголосувати за них знову.

Володимир Гройсман, голова Верховної Ради України:

“Це означає, що в вересні місяці, в перших числах, як тільки ми відкриємо сесію, ми проголосуємо в цілому, і вона одразу вступить в силу. Після підписання”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.