Політика

Верховна Рада підтримала законопроєкт про винагороду для викривачів корупції

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Викривачам також забезпечать державний захист і гарантії дотримання їх прав.

Верховна Рада на засіданні у четвер, 17 жовтня, ухвалила в другому читанні і в цілому проєкт закону №1010 “Про внесення змін в закон України “Про запобігання корупції” щодо викривачів корупції“. Законопроєкт підтримали 252  народних депутати, проти проголосували 23, пише ДТ.

Законпроєкт визначає поняття “викривач корупції” та врегульовує правовий статус викривачів, забезпечує їхні права і захист, а також умови для розкриття інформації про корупцію.

Зокрема, викривач звільняється від юридичної відповідальності за розкриття інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, незважаючи на можливе порушення таким повідомленням своїх службових, цивільних, трудових чи інших обов’язків. І має право на забезпечення державного захисту, зокрема, захист власних трудових прав.

Залізничний вокзал Івано-Франківська хочуть передати у концесію

Точний розмір винагороди тим, хто допоможе викрити факт корупції, визначатиме суд. Однак вона стартуватиме від 10% суми хабара або шкоди, заподіяної державі внаслідок злочину, і не має перевищувати 3 тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину.

Нагадаємо, 29 серпня президент Володимир Зеленський подав у парламент законопроект (№1010) про внесення змін у закон про запобігання корупції щодо викривачів корупції, в якому прописані способи та порядок повідомлення про корупційні правопорушення, процедури розгляду таких повідомлень, права і гарантії захисту викривачів і їх близьких. 13 вересня законопроєкт №1010 пройшов перше читання.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.