Гроші

Залізничний вокзал Івано-Франківська хочуть передати у концесію

Google+PinterestLinkedInTumblr
Міністерство інфраструктури України отримало попередню згоду Світового банку на проведення аналізу концесійних проєктів на українській залізниці. Серед них і вокзал Івано-Франківська.
Про це у мережі Facebook повідомила заступниця міністра інфраструктури Олександра Клітіна.
“Узгоджено перелік залізничних вокзалів, що аналізуватимуться експертами Світового банку згідно з можливістю реалізації концесійних проєктів це: Харків, Дніпро, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Хмельницький та Миколаїв — принципово”, – написала Клітіна.
За її словами, у процесі імплементації реформи лібералізації залізничного транспорту обласні адміністрації стануть основними замовниками пасажирських залізничних перевезень, у тому числі соціально значущих. Система фінансування таких перевезень теж суттєво зміниться — крім пасажирів, витрати будуть фінансувати обласні адміністрації та субсидії з державного бюджету.
Читайте: Зеленський видав новий указ – розкрутити українські Карпати

“Концесії вокзалів та потенційно й станцій будуть відігравати важливу роль у цій системі фінансування, оскільки компенсатором для бюджетних субсидій будуть не тільки прибутки державного залізничного вантажного оператора, а й концесійні платежі. Наприклад, у Німеччині платежі до бюджету від концесій залізничних вокзалів та станцій складають щорічно близько 400 млн євро”, – повідомила Олександра Клітіна.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.