Політика

Вакарчук увійшов у трійку лідерів в президентському рейтингу – соціологи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Якби вибори президента відбулися найближчим часом, у трійку лідерів увійшов би музикант Святослав Вакарчук. Про це свідчать дані опитування, яке провели чотири впливові соціологічні компанії, пише ВВС.


Копирайт изображения UKRINFORM

На першому місці – Петро Порошенко (16,1% респондентів – із тих, хто визначився з вибором). На другому – Юлія Тимошенко із 14,4%. Святослава Вакарчука хотіли би бачити главою держави 12,1%. Водночас сам він поки відкрито не заявляв, чи має президентські амбіції.

До теми: Святослав Вакарчук: Як нам не дати розділити нас

Попередні рейтинги вийшли наприкінці жовтня – тоді їх представили три компанії окремо. Одна з них також ставила пана Вакарчука на третє місце, хоча інші пророкували йому скромніші результати. Інші політики, за свіжим опитуванням, набирають менш ніж 10%.

Однакові результати показали Юрій Бойко з “Опоблоку” та Анатолій Гриценко (по 9,3%). За ними – Вадим Рабінович (7,9%) та Олег Ляшко (7,5%). Опитування проходило 28 жовтня – 14 листопада, його спільно провели центр SOCIS, КМІС, група “Рейтинг” та Центр Разумкова.

Парламентські вибори

Копирайт изображения UKRINFORM

Що ж до рейтингів партій, то порівняно з жовтнем змінився лідер. “Батьківщина” обігнала “Блок Петра Порошенка”, але відрив між ними – мінімальний: 16% у партії Тимошенко та 15,4% – у політсили чинного президента. За ними – “Опозиційний блок” із 10,5%, “Громадянська позиція” із 10,2% та партія Вадима Рабіновича “За життя” (9,4%). Також до парламенту увійшли би, згідно з опитуванням, Радикальна партія Олега Ляшка та “Самопоміч” (трохи більше 7,5% кожна).

Позитивні зміни та проблеми

Респондентів також запитали, які позитивні зміни відбулися в місцях їхнього проживання. Значний відсоток опитаних звернули увагу на ремонт доріг (50%), підвищення пенсій (27%) та покращення благоустрою міст і сіл (27%). Водночас найактуальнішими проблемами для більшості опитаних є війна на сході (51%), зростання цін (37%), низькі зарплати й пенсії (36%). Близько чверті опитаних поскаржилися також на високі комунальні тарифи і п’ята частина – на корупцію та проблеми в медицині.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.