Політика

В Україні просять ЮНЕСКО внести до списку спадщини давній Галич

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Асоціація міст України спрямувала звернення до ЮНЕСКО щодо внесення історичних пам’яток Галича до списку світової спадщини.

Таке звернення оприлюднили під час святкування 1125 річниці з дня заснування Галича на вихідних 9-10 вересня, пише Репортер з посиланням на Децентралізаційний марафон.

В Україні просять ЮНЕСКО внести до списку спадщини давній Галич

Зокрема, до списку просять внести Крилоське городище та Храм Святого Пантелеймона у Галичі.

Просимо розглянути питання про внесення до Списку всесвітньої спадщини, який формується відповідно до Конвенції «Про охорону всесвітньої культури і природної спадщини» від 1972 року, і до якої Україна приєдналася у 1988 році: Крилоське городище як комплексну памʼятку першорядного історичного значення, що відзначається в дослідженнях як центр Великого Галича та Храм Святого Пантелеймона, датування про який у науковій літературі розпочинається із 1200 року… Внесення цих та інших памʼяток до списку таких, що будуть під охороною ЮНЕСКО, сприятиме інтеграції України у світовий культурний простір, – йдеться у зверненні.

Читайте: Прикарпаття в ЮНЕСКО. Які ще принади можуть потрапити до списку світової спадщини

Також з нагоди 1125-річчя з першої письмової згадки про Галич відкрили пам’ятний знак із символікою 62 громад Прикарпаття з QR-кодами. А ще – погасили марку «Галичу 1125 років» та відкрили Алею слави загиблим героям.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.