Політика

В Івано-Франківську створюють комунальне підприємство «Муніципальні ринки»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На сайті Івано-Франківської міської ради з’явився проєкт рішення про створення комунального підприємства «Муніципальні ринки».

Комунальне підприємство планують створити зі статутним капіталом 1 млн грн, пише Репортер з посиланням на Курс.

Як йдеться у документі, нове комунальне підприємство буде займатися організацією торгівлі сільськогосподарською продукцією, продовольчими, непродовольчими товарами. Серед напрямків діяльності КП:

  • надання соціально-побутових послуг відвідувачам ринку, суб’єктам господарювання та громадянам, які здійснюють торгівлю на ринку;
  • надання сільгоспвиробникам, підприємствам, які здійснюють переробку, та приватним продавцям торгових місць для здійснення торгівлі у встановленому порядку;
  • надання в користування вагового та іншого необхідного для здійснення торгівлі обладнання у встановленому законодавством порядку;
  • забезпечення контролю за торговельним процесом в частині дотримання суб’єктами господарювання та іншими суб’єктами, що здійснюють торгівлю на ринку, відповідних правил, санітарно-ветеринарних норм та правил протипожежної безпеки;
  • забезпечення контролю за якістю сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів, які реалізуються на Підприємстві у встановленому порядку;
  • прокат торговельного інвентарю та обладнання;
  • надання інших платних послуг з організації торгового процесу, транспортування, зберігання та переробки продукції та ін.

За якою адресою функціонуватиме комунальний ринок, в проєкті рішення не вказано.

Читайте також: Кожен день – базарний. Хто наглядає за франківськими ринками (ФОТО. ВІДЕО)

Імовірно, причиною створення такого КП є конфлікт на центральному продуктовому ринку. Принаймні раніше міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявляв, що має намір повернути у власність громади центральний продуктовий ринок на Дністровській, 5.

«Дав доручення опрацювати питання щодо повернення продуктового ринку у власність громади, шукати механізми. Можливо, вдасться це зробити», – писав Марцінків у фейсбуці 10 листопада минулого року.

Читайте також: «Треба думати про муніципальний ринок і ярмарки», – Марцінків про події на Центральному ринку

Нагадаємо, сьогодні власником землі і майнового комплексу на Дністровській, 5 є громада Івано-Франківська. Але як майно, так і земля під ринком до 31 грудня 2022 року перебувають в оренді ТОВ «Торговий сервіс».

Наприкінці грудня 2017 року виконком Івано-Франківської міської ради прийняв рішення про внесення доповнень до «Програми приватизації комунального майна територіальної громади міста Івано-Франківська на 2015-2017 роки» та дозволив ТОВ «Торговий сервіс» приватизувати  нежитлові приміщень на вул. Дністровська, 5 площею 1 612,8 кв. метрів. Однак сесія міської ради не підтвердила рішення виконкому.

Процес приватизації не вдалося завершити через те, що засновник «Торгового сервісу» Ігор Халаменда втратив контроль над ринком.

Нагадаємо, 25 жовтня 2019 року представники ТОВ «Торговий сервіс» заявили про рейдерське захоплення. Засновником з 24 жовтня замість Ігоря Халаменди стала Тамара Казанцева, а фірму перереєстрували у Дніпрі. Новим керівником ТОВ «Торговий сервіс» став Олександр Туяхов. Сам Ігор Халаменда заявив, що відбулося силове захоплення фірми.

Читайте більше: Базар із присмаком лайна. Хто воює за франківський ринок на Дністровській (ФОТО. ВІДЕО)

Нові власники ринку стверджували, що придбали компанію «Торговий сервіс» в Ігоря Халаменди і не розуміють претензій попереднього власника.

З того часу у реєстрах кілька разів мінялися засновники, керівники та юридична адреса ТОВ «Торговий сервіс». 1 січня цього року Ігор Халаменда знову став кінцевим бенефіціарним власником «Торгового сервісу», але фактичний контроль над ринком йому повернути не вдалося.

Він двічі намагався зайти в офіс «Торгового сервісу» – 16 листопада 2019 року та 24 червня минулого року. Однак офіс блокували десятки «спортсменів», а поліцейські сказали, що не можуть забезпечити доступ до приміщення, оскільки сторона, яка зараз його займає, також наводить документи на право власності.

Зараз ринок контролюють люди, які називають себе представниками компанії «Марксмен Компані», яка начебто орендує ринок у «Торгового сервісу». Халаменда стверджує, що всі документи на оренду ринку, які є у «Марксмен Компані», підроблені.

«Торговий сервіс» боргує місту за оренду – станом на листопад минулого року борг становив понад 1 млн грн. Також підприємство має 1,8 млн грн податкових боргів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні