Політика

«Україна завжди була алмазом для Росії»: ZIK презентує документальну дилогію «Непрощені»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

25 років тому міжнародна спільнота офіційно визнала незалежність України. Але майже через чверть століття перед державою постала реальна загроза фізичної втрати суверенітету. Чому наша країна опинилася за крок до прірви? Хто її сюди привів? Пошуки відповідей – у документальному фільмі-розслідуванні «Непрощені», який на замовлення телеканалу ZIK створила студія ST-Production.

4567890

В ефірі ZIKу «Непрощені» вийдуть у середу, 14 вересня, о 21:30, та у четвер, 15 вересня, о 20:00.
У двосерійній стрічці історія незалежної України розглядається через дії чи бездіяльність чотирьох президентів, які були керманичами держави з 1991 до 2014 року. Аналізуються переламні події у державотворенні, що відбулися за каденції чотирьох Гарантів, та їх наслідки для нашої країни.

«Комуніст», «Червоний директор», «Бухгалтер» та «Бандит» – так виглядає «президентський» список пересічного українця. В «офіційній» версії – це два Леоніда і два Віктора. Хто вони? Чому українці їх обирали? Як вони «служили» народу?

Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Віктор Янукович. Який «особистий внесок» кожного з них у національну безпеку держави – внутрішню та зовнішню політику, економіку, армію, силові структури? Була у нас взагалі українська влада всі ці роки Незалежності чи то був «спецпроект» Кремля?  Про це у документальному розслідуванні розмірковують політологи, історики, дипломати, економісти, військові, представники спецслужб, дисиденти, громадські діячі…

Також наші експерти говорять про прощання із СРСР, проголошення Незалежності, відмову від ядерної зброї, угоди по Чорноморському флоту, знищення армії, приватизацію, олігархізацію, відносини з ЄС та НАТО, російський вплив, Помаранчеву революцію та Євромайдан… Аналізують, чи могла Україна уникнути анексії Криму і російської військової агресії на Донбасі.

 «Україна завжди була «алмазом» Російської імперії. А після розпаду Радянського Союзу вона стала головним болем Росії. Кремль і досі відчуває «фантомні болі» по відношенню до цієї країни», – вважає Лілія Шевцова, російський політолог.

«Справа не у Президентах, а в обраній політичній системі. Україну ще скоро не приймуть у НАТО та ЄС. І лише за умов проведення реформ, а цьому заважає корупція і лобізм олігархічних інтересів на рівні влади», – говорить Андреас Умланд, співробітник Інституту євро-атлантичного співробітництва в Києві, який також є одним зі спікерів проекту.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.