Україна і США можуть підписати безпекову угоду до ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні, що відбудеться в липні 2024 року. Але українська сторона наразі сфокусована на голосуванні Конгресу США за пакет допомоги. Адже це питання виживання, заявила у коментарі Укрінформу віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Відповідні переговори проводилися на рівні заступника керівника Офісу Президента Ігоря Жовкви. Як ви знаєте, Андрій Єрмак підтримує постійний зв’язок з Джейком Салліваном (радником президента США з питань нацбезпеки – ред.). Тобто з тактичної точки зору переговори проведені, стратегічно ухвалена декларація. Це рішення може бути ухвалене раніше, – сказала Стефанішина на полях Мюнхенської безпекової конференції.
Читайте: У Франківську відкрили пам’ятні дошки ще трьом захисникам (ФОТО)
При цьому вона додала, що зараз уся увага української сторони зосереджена на більш нагальних рішеннях.
Ми маємо спочатку вижити, а далі вже думати, як гарантувати свою безпеку. Тому ми фокусуємося на рішеннях, які мають бути ухвалені в березні. Нам потрібно захистити українські міста, нам потрібно, щоб у «Патріотів» були снаряди. І це питання життя і смерті. Тому концентруємося на цьому. А гарантії безпеки точно будуть підписані, – зазначила віцепрем’єрка.
Нагадаємо, Україна уже підписала безпекові угоди з Великою Британією, Німеччиною та Францією. Наступні двосторонні безпекові угоди з Україною найімовірніше підпишуть Данія та Нідерланди, пише DT.ua.
Сенат США остаточно схвалив допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Однак обидві палати Конгресу повинні підтримати документ, перш ніж президент Джо Байден зможе підписати його як закон.
У Палаті представників, контрольованій республіканцями, законопроєкт може зіштовхнутися зі значними перешкодами. Спікер Палати республіканець Майк Джонсон вже натякав, що може не винести документ на голосування.
Палата представників пішла на канікули до кінця лютого, так і не розглянувши відповідний законопроєкт.
Читайте: Окупанти втратили під Авдіївкою майже 50 тисяч військових – Тарнавський
Comments are closed.