Політика

Україна і Росія домовилися про звільнення полонених до кінця року

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Тристороння контактна група (ТКГ) досягла домовленості про взаємне звільнення утримуваних осіб до кінця року.

Про це повідомила речниця представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер у Facebook.

«Під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи досягнуто домовленості щодо взаємного звільнення утримуваних осіб до кінця року, як це і передбачено підсумками саміту лідерів країн Нормандської четвірки в Парижі» – йдеться в повідомленні Оліфер.

Її  слова підтвердила представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ Валерія Лутковська:

«Було нарешті досягнуто домовленості щодо проведення взаємного звільнення осіб до закінчення цього року…

Ми зможемо нарешті забрати з незаконного утримання під вартою тих наших хлопців, яких не змогли забрати у грудні 2017 року, тих хлопців, які протягом 4 років після Іловайська, Дебальцевого перебували в полоні і які протягом 4 років не мали можливості навіть поспілкуватися зі своїми сім’ями».

Також Лутковська додала, що наразі «остаточно дошліфовуються списки». Вона також закликала усіх «не маніпулювати інформацією», тому що за процедурою взаємного звільнення стоять долі людей.

Цю інформацію підтвердили в Росії. Зокрема, представник РФ на переговорах контактної групи Борис Гризлов заявив, що Київ і Донбас домовилися про обмін полоненими у форматі «всіх встановлених на всіх встановлених» до кінця року.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Вадим Пристайко розповів, що наразі узгоджено одну групу людей, готову до обміну. Проте для того, щоб забрати всіх утримуваних, необхідно допрацювати списки осіб.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.