Політика

У Щеціні формується Національна гвардія

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Поляки ініціювали створення Національної гвардії у відповідь на війну в Україні, повідомляє українська служба Польського радіо.

Національна гвардія, яку формують поляки, це не державна організація, мета якої – проведення вишколів для цивільного населення у справах захисту держави. Як пояснюють організатори, ініціатива виникла у зв’язку з тривожними подіями в Україні та з загрозою ісламським фундаменталізмом.

На погляд Бартломєя Ільцевича, поляки не знають, як поводитися під час війни або стихійного лиха.

«Люди не знають, де є найближче бомбосховище або яким є сигнал у випадку, наприклад, хімічної атаки. Члени Національної гвардії пройдуть також вишколи зі стрільби та самооборони».

Подібні ініціативи виникли також у Варшаві та на Підляшші у колах місцевих бізнесменів під час консультацій, що стосувалися Білостоцького функціонального простору. Прикордонна гвардія має нараховувати близько 5 тисяч людей і бути оснащена зброєю з радомського заводу «Łucznik» та американськими ракетами Stinger.

Організатори Національної гвардії, округу в Щеціні, розраховують на співпрацю з МНО, гарцерами та патріотичними організаціями.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні