Відео Політика Фото

«У мене забирають роботу!» – у Коломиї страйкують підприємці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
«У мене забирають роботу»,  «Слюзар запаркуй», «Люди – не машини» – з такими лозунгами коломийські підприємці прийшли до ратуші.

У залі засідань коломийської міської ради відбулася акція протесту підприємців з вимогою продовжити оренду землі під речовий ринок. При чому запросив їх туди міський голова Ігор Слюзар – поговорити, але люди прийшли вже обурені.

До крайніх дій вони змушені вдатися через прийняте рішення сесії міської ради від 26 січня. Депутати відмовилися продовжити оренду землі у розмірі 0,19 га агрофірмі «Прут».

16 років існує ринок, який в народі прозвали «синім». Його побудувала агрофірма «Прут». Тоді  свої торгові точки відкрили більше сотні підприємців. Договір оренди землі поновлювався кожні три роки у кабінетах чиновників без винесення на сесію міської ради. Проте цього року влада вирішила інакше.

«Ніхто з агрофірми «Прут»  на сесії не був, свою позицію не висловили, позицію виконавчої гілки влади зрозуміло – ми хочемо проектувати центральну частину міста», – каже міський голова Ігор Слюзар.

У свою чергу представники «Пруту» запевняють – їх не попередили про те, що це питання буде порушуватися на сесії міської ради. Рішення приймалося без громадських слухань. На профільну комісію з цього питання не запросили ні представників агрофірми, ні підприємців ринку.

«Припиняємо договір із фірмою, але причину пишемо, а не так собі… Бо якщо ми віддамо комусь іншому – будемо мати програний суд гарантовано!», – сказав під час сесії Ігор Слюзар.

Більше того, тоді і поставили на голосування питання про побудову на місці ринку паркінгу, виходить, що зробили це спонтанно. У списку питань порядку денного 29 сесії Коломийської міської ради цього не було. Депутати його підтримали. Рішення із сесії представники влади досі так і не надали, хоч і обіцяли.

Терпець людям увірвався, вони вимагають скасування рішення, аби мати змогу прогодувати власні сім’ї. Це і спонукало підприємців прийти до міськради обуреними. Під час зустрічі позиція мера змінилася, він заговорив про паркінг,  але вже під землею, та зі збереженням торгових площ.

Пані Наталія 15 років орендує торгове місце на критому ринку, за це й живе, і годує трьох дітей.

«Я укладала договір із фірмою «Прут», сплачую 9 грн з одного місця за день. Маю декілька кіосків, в місяць виходить оплата близько 1800 грн, окремо ще сплачую податки за себе та працівників. Міська влада пропонує співпрацю на 3 роки, до кінця каденції, а далі що?», – каже коломиянка та підприємець одного з кіосків Наталія Кантимир.

Міський голова пропонує позбутися посередництва агрофірми «Прут», самоорганізуватися, скласти список усіх, хто зараз торгує на ринку, і міська рада надасть їм законне право здійснювати торгівлю 3 роки і сплачувати збір у міську скарбницю.

Термін договору закінчується 28 березня. З цього часу, за словами міського голови, розпочнеться співпраця міської ради напряму з підприємцями. Однак, документального підтвердження  його слів немає.

«Я не знаю, які там були рішення, у 2012 році, коли закінчився договір оренди рада продовжила договір оренди до 15 року, та ж каденція продовжила ще на 3 роки, термін спливає 28 березня 2018 року. Міська рада не продовжує договір оренди із двох причин: ми зараз займаємося проектуванням центральної частини міста, для цього ми перестали продовжувати договори всім підприємствам. Щоб проектувати будь-яку зміну в місті ми маємо право це робити тільки тоді, коли вона є не у користуванні, тому ми не продовжуємо договір оренди», – каже міський голова Ігор Слюзар.

Представники фірми мають свою думку щодо цього:

«50 років агрофірма «Прут» має право, згідно з рішенням міської ради №59 від 25. 09. 1998 року користуватися цією землею. Оскільки влада не була впевнена в тому, що агрофірма дотримається цільового призначення землі, вирішили надати землю в оренду спершу на 10 років. Вразі виконання фірмою своїх зобовязань що три роки поновлювати договір до 2048 року», – каже представник агрофірми «Прут» Михайло Ткачук.

Для розуміння суті справи «Репортер» вирушає на «синій» ринок, щоб почути думку людей, які там працюють. Ті, у свою чергу, говорять про те, що  агрофірма забезпечує їм захист, бо у них рішення про оренду ще на 30 років, а це гарантія стабільності. Однак, усьому є своя ціна, при низькій орендній платі та впевненості в майбутньому, люди змушені за власний кошт вирішувати питання благоустрою:

«Ремонт робимо самі, облагороджуємо самі, все робимо самі, а гроші платимо за оренду агрофірмі», – каже Ореста Безрукова, яка має кіоск на ринку.

Слюзар зазначає – фірма сплачує мало грошей у міську казну. За його словами це лише 46 тис грн податку. Голова міста не згадав ще про оплату оренди землі. Згідно з договором,  це  більше 30 тис грн в рік.

В кожного своя правда та аргументи, однак за ким залишиться ласий шматок у центрі міста, буде там парковка, ринок, чи ринок на парковці – досі залишається просто питанням.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.