Політика Фото

У Києві під будівлею Генпрокуратури відбулися сутички між націоналістами і силовиками (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Біля будівлі ГПУ відбулися бійки: в хід пішли димові шашки, вода і газ.  Заворушення сталися через екстрадицію Тумгоєва.

Протестувальники з ВО “Свобода” та Нацкорпусу вимагають відправити у відставку заступника генпрокурора Євгена Єніна, пише 112.ua.

Як повідомив у Facebook представник ВО “Свобода” Олександр Аронець, пікетувальники вимагають звільнення заступника генпрокурора Євгена Єніна, який підписав дозвіл на видачу Росії Тумгоєва.

Судячи з опублікованих відео, націоналісти здійснили спробу штурму будівлі Генпрокуратури, однак звідти в їх бік полилася вода. Як відзначають у соцмережах, проти протестувальників застосували сльозогінний газ. На місці присутня значна кількість правоохоронців. Учасники протесту застосовують димові шашки та каміння.

У прес-службі поліції Києва повідомили про травмування сімох правоохоронців під час сутичок під ГПУ. Протестувальники намагалися штурмувати будівлю Генпрокуратури, після чого закидали її камінням.

“Під час заходу активісти розписали стіни будівлі, а потім агресивно налаштовані учасники намагалися потрапити до приміщення, застосували газові балончики, а потім виникла бійка зі співробітниками поліції, які забезпечували правопорядок. Під час конфлікту постраждали кілька правоохоронців, надати допомогу яким не було можливості через людей, котрі штурмували будівлю. Згодом учасники акції зробили коридор, поліцейські відступили. Постраждалим поліцейським надають необхідну медичну допомогу”, – заявили в прес-службі.

У відповідь генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підтвердження участі в АТО є підставою для відмови у видачі особи до РФ, проте жодних свідчень участі Тумгоєва у війні на Донбасі не було, пише Канал 24.

До теми: «Ми не є нацистами і не станемо тітушнею» – очільник “Національних дружин” у Франківську

Рішення про видачу Тумгоєва винесено у жовтні 2016 – жодних свідчень,доказів участі в АТО від нього, його адвокатів, третіх осіб надано не було. “Свідки” з’явилися лише після фактичної передачі Тумгоєва іноземній державі. Де вони були усі 2 роки, поки тривали судові процеси?,
– сказав Луценко.

Тимур Тумгоєв – 30-річний уродженець Владикавказа. Його затримали в аеропорту Харкова в червні 2016 року через те, що його розшукувала ФСБ через Інтерпол. Спочатку суд заарештував його на 40 діб, а згодом взяв під екстрадиційний арешт на час.

Генпрокуратура постановила відправити Тумгоєва до Росії. По дорозі до кордону він порізав собі вени і конвой був змушений повернути інгуша для лікування в Харків. Під стінами СІЗО, де утримували Тумгоєва, правозахисники і громадські активісти, влаштували мітинг з вимогою заборонити екстрадицію. Невдовзі із Женеви на звернення Харківської правозахисної групи надійшла відповідь: Комітет ООН заборонив екстрадицію.

Після завершення терміну екстрадиційного арешту Тумгоєва звільнили під особисте зобов’язання з’являтися на вимогу прокурора. Після звільнення з-під арешту Тумгоєв виїхав на південь Донецької області, в місце розташування добровольчого батальйону імені шейха Мансура.

Вдруге і востаннє його затримали під час вечері з друзями в одному з кафе Харкова. І передали російській стороні 12 вересня 2018 року. Активісти і військові стверджують, що Тумгоєв справді воював на стороні українського добровольчого батальйону.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.