Політика

Третій (не) зайвий. Про облраду, деструктив та звільнену Галабалу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого тижня відбулося друге пленарне засідання четвертої сесії Івано-Франківської облради. Депутати мали розглянути 34 питання. Але результат не вразив. Бо головним виявилося лиш те, що заступник голови облради Ольга Галабала залишилася без посади.

3245

Тривожний дзвіночок

Сесію проводили у залі на першому поверсі Білого дому. Адже на четвертому, де збиралися зазвичай, — ремонт. Усі крісла позривані, підвищення реставрують, стіни пофарбують, а ще мають поставити електронну систему голосування.

Спершу голова облради Олександр Сич попросив депутатів передплатити дитячий журнал «Дзвіночок». Пояснив це проханням від редакції. Розповів, що журнал виходить раз у три місяці, вартість примірника — 15 грн.

«Для десяти навчальних закладів — це 450 грн до кінця року, — підрахував Сич. — Гроші малі, а діти зможуть вчитися й розвиватися».

При цьому голова показав «Дзвіночок» депутатам, та чи дослухались вони, стане зрозуміло вже згодом.

При формуванні порядку денного стало гаряче. Були пропозиції поміняти питання місцями, якесь відкласти, якесь перенести. Олександр Сич зачитав заяву 32 депутатів, у якій вони просять звільнити Ольгу Галабалу (фракція «Воля») з посади заступника голови облради. Свої наміри підписами під документом підтвердили члени фракцій БПП «Солідарність», «Самопоміч» і дехто від «Свободи». Зокрема, й екс-голова облради Василь Скрипничук, який на попередніх зібраннях вирішив, що слова Галабали про корупцію стосуються і його. Офіційною підставою для звільнення Галабали депутати прописали «нетактовні висловлювання і необґрунтовані звинувачення». Питання внесли у порядок денний.

Плідної праці!

І тут наблизився обід. З Галабалою вирішили «розібратись» після перерви. А до того вислухати звіт обласного прокурора. Той не прийшов, натомість був його заступник — Володимир Торованин. Розповів про «нормальний стан криміногенної ситуації» на Прикарпатті, похвалився здобутками. Депутати «грузили» прокурора питаннями, той ввічливо відповідав, що зараз не готовий, обов’язково дізнається та у «приватному порядку» повідомить.

Замість обідати депутати фракціями пішли радитись, що ж робити з Галабалою. Сама ж вона пояснила журналістам, що її хочуть зняти, бо багато знає.

«Як заступник голови, я маю доступ до всіх документів, — розповіла Ольга Галабала. — Облрада фактично контролює діяльність ОДА. Я бачу в документах розтрату мільйонів гривень з екологічного фонду. Для голови ОДА Олега Гончарука найлегший спосіб зупинити контроль — забрати мене з посади».

234

Після перерви депутат від «Волі» Ольга Федишина дорікнула Сичу, що питання про дострокове припинення повноважень заступника голови внесли з порушеннями й тільки заяви від депутатів недостатньо. Повторно голосували поіменно — 61 депутат підтримав пропозицію розглянути питання. Ольга Галабала попросила слова, сказала, що треба «поставити крапку» і подякувала всім за роботу, «незалежно від результатів голосування». Журналісти радилися, що ж тепер буде зі свіжим ремонтом у кабінеті Галабали, а Олег Гончарук заперечував закиди від неї.

Перед голосуванням очільник обласної «Самопомочі» Тарас Виноградник заявив про своє здивання тим, що відбувається в обласній раді. Апелював до гендерної рівності. Олександр Сич нагадав Винограднику, що той теж підписував звернення щодо звільнення Галабали, й перепитав, чи не був здивований він тоді.

Сам процес голосування був таємним. Галабала участі не брала — бо ж «конфлікт інтересів». Один бюлетень лічильна комісія визнала недійсним, семеро депутатів проголосували проти, а 13 утрималися. Пізніше перший заступник голови Василь Гладій («Батьківщина») по телефону комусь розповідав результати. Прозвучала фраза: «Ми утрималися».

«Воля» переходить в опозицію, — привітала облраду Галабала. — Ви кажете про деструктив? Тепер його буде більше, бо ми контролюватимемо роботу як облради, так і ОДА. Плідної всім праці!».

Хто натомість?

Сесія продовжилась у звичному режимі. Прозвітувати прийшов начальник обласної служби автодоріг (САД) Василь Буджак.

«Стан доріг залишається незадовільним, — повідомив він. — Ремонт доріг — це завдання не одного року. Ремонтувати треба 90% доріг на Прикарпатті». Депутати запропонували визнати роботу САД незадовільною, та Олександр Сич нагадав, що вони лиш беруть інформацію до відома.

Після того прийняли шість рішень про відмову Державній службі геології та надр України у користуванні надрами на території області. Трьом керівникам медзакладів на п’ять років продовжили контракти. А вже наприкінці депутати запропонували включити в порядок денний питання про обрання нового заступника голови облради. Олександр Сич на це відповів, що в разі потреби скличе для цього позачергову сесію, та порадив керівникам фракцій, щоб вони провели консультації та запропонували своїх кандидатів на вакантну посаду.

234 (2)

Схоже, в облраді відбудеться переформатування сил. Дотепер мало зрозуміло, як найменша фракція «Воля» отримала посаду заступника голови, а найбільша — «Солідарність» — залишилася без привілеїв. Фактично «Воля» була у складі коаліції, але стало зрозуміло, що в неї свої правила гри. Найбільше це проявилося під час розподілення екологічних коштів.

У кулуарах облради вже гадають, хто буде заступником голови. Сватають Михайла Ернестюка із «Солідарності» і Тараса Виноградника із «Самопомочі», оскільки «Свобода» й «Батьківщина» вже делегували своїх людей у керівний склад. Ймовірно, не претендуватиме на посаду і «УКРОП», бо Микола Палійчук і так вже очолює бюджетну комісію…

Можна припустити, що легше депутатам після звільнення Галабали точно не стане — вона ж пообіцяла деструктив?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.